SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’in Rayo Vallecano’yu 2-0 mağlup ettiği maçta kırmızı kart görerek oyundan atılan tecrübeli savunmacı Sergio Ramos, takım arkadaşlarını eksik bıraktığı için üzgün olduğunu söyledi.

AS’a konuşan İspanyol oyuncu, “Durum beni çok üzdü. Ben sert oynayan ya da kötü niyetleri olan bir oyuncu değilim. Sergio Ramos’a kırmızı göstermek çok kolay. Bu düşündürücü.” diye konuştu.

Takımını eksik bıraktığı için çok üzgün olduğunu söyleyen tecrübeli savunmacı, “Benim yüzümden eksik mücadele edip taktik değiştirmek zorunda kaldılar. İspanyol futbolu en iyi hakemleri hak ediyor, zira dünyanın en iyi futbolcuları burada oynuyor.” dedi.

Hakemlerin daha dikkatli olması gerektiğine inanan Ramos, “İlk gördüğüm kart tamamen haksızdı. Bir takımı 10 kişi bırakırken böyle saçma bir karar alamazsınız.” şeklinde konuştu.

Önlerinde Kral Kupası’nda Barcelona ve Şampiyonlar Ligi’nde Manchester United rövanşları olduğunu belirten İspanyol, “Bu iki maç çok büyük önem taşıyor. Kral Kupası’nda da Şampiyonlar Ligi’nde de daha ilerilere gidebileceğimize herkesten önce biz inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Real Madrid, Barcelona’nın 16 puan gerisinde 3. sırada bulunuyor. (Goal)