SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Levent Erdoğan, Gaziantepspor ile 1-1 berabere kalan futbol takımına taraftarların her zaman destek vermesi gerektiğini söyledi. Levent Erdoğan yaptığı açıklamada, bu sezonun ”Feda” yılı olduğunu, bu nedenle taraftarların her zaman takımın arkasında olması gerektiğini dile getirdi.

Gösterilen tepkilerin erken olduğunu belirten siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, ”Gaziantepspor maçı zordu. Tabii ki iddiamızı sürdürmek açısından kazanmamız gerekiyordu. Birçok gol pozisyonunu değerlendiremedik. 1-0 önde olmamız, son dakikaları riskli hale getirdi. Skoru koruma heyecanıyla golü yedik ve beraberliğe razı olduk. Ancak, bu sezon feda yılıdır. Herkesin takımın hangi şartlarda oluşturulduğunu bilmesi gerekiyor. Buna rağmen şampiyonluk mücadelesi veren ve zirvede olan takıma taraftarların destek vermesi lazım” diye konuştu.

Zor şartlara rağmen ilk sıralarda yer alan bir takımın yönetimine, teknik direktörüne ve futbolcusuna gösterilen tepkiyi haklı bulmadığını anlatan Erdoğan, ”İyi kadro oluşturulduğu dönemlerde 4. veya 5. olan bir takımın, bu sezonki şartlar içinde iddiasını sürdürmesi alkışlanması gereken bir konu. Çok az sayıdaki taraftarın tepkisini maksatlı buluyorum. İyi gününde de kötü gününde de takımın arkasında bulunması gereken taraftarın bir maçta elde edilen sonuca tepki göstermesi doğru değil” ifadelerini kullandı. reklam

“TARAFTAR BAŞARI İÇİN DESTEĞİNİ SÜRDÜRSÜN”

Levent Erdoğan, başarı için taraftarın takıma destek vermeye devam etmesini istedi. Gerçek taraftara düşenin bu olduğunu vurgulayan Erdoğan, ”Tepki gösterenler küçük bir azınlık. Aklı selim sahibi taraftar, takımına desteğini veriyor. Arzu edilen transferlerin olmamasının yanı sıra kısıtlı kadroyla devam etmemize rağmen ligde üst sıralarda yer alıyoruz. Taraftara düşen, başarı için gerekli şartları oluşturmaktır” diye konuştu. Beşiktaş’ın büyük bir kulüp olduğunu ve her zaman iddiasını sürdüreceğini belirten siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, şunları söyledi:

”Şansızlıklar oldu. Buna rağmen üst sıralarda yer alıyoruz. Bir takıma bedel bir futbolcunun transfer edildiği ortamda bizim kısıtlı imkanlarla oluşturduğumuz kadroya herkesin anlayış göstermesi gerekiyor. Takımımız iyi yoldadır. Hocamız iyi yolda. Gerçek taraftarımız iyi yolda. Yönetimimiz de iyi çalışıyor. Stadın temeli kısa sürede atılacak. Gelirleri artıracak çalışmalar oluyor. Yönetim olarak beraberliğe çok üzüldük. Ancak, bir maçtaki beraberlikle taşkınlık yapmak takıma zarar verir. Futbolda böyle şansızlıklar yaşanabiliyor. Sabırlı olmak lazım. Feda yılında bu sabrı göstererek zirve iddiamızı sürdürmeliyiz.” Feda yılında futbol takımının şu ana dek beklentilerin üstünde başarı elde ettiğini ifade eden Levent Erdoğan, ”Samet Aybaba takımı adeta yoktan var etti. Beşiktaş’a oynama hırsı getirdi. İyi futbol oynatıyor. Bunun yanında birlik beraberliği kurdu. Şansızlıklar ister istemez oluyor. Sakat ve cezalı oyuncularımızın çokluğu da bizi zora soktu. Taraftarların üzüntüsüne hak veriyoruz ve saygı duyuyoruz ama takımlarına desteğe devam etmeliler” diyerek sözlerini tamamladı.