SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli Raul Meireles'in kırmızı kart gördüğü pozisyonda tekmesine hedef olan Alexander Hleb, Minsk Havalimanında AMK'ya konuştu. Antalya'ya kampa gelen BATE Borisovlu futbolcu, maçtan sonra Raul Meireles'i görmediğini ve bu nedenle konuşamadıklarını belirterek “Ancak futbol içinde böyle şeyler olur. Aramızda hiçbir problem yok” diye konuştu.

‘SONRADAN İZLEDİM’

Hleb'e kırmızı kart kararının doğru olup olmadığını sorduğumuzda “Ben o pozisyonda yere düştüğüm için ne yaptığını görmedim. Ayağıma arkadan tekme geldi ve yere düştüm. O anda ne olduğunu anlamadım. Ancak sonradan televizyondan izlediğimde kırmızı kart kararının tartışılabileceğini söyleyebilirim. Çünkü benim izlediğim açılardan gördüğüm kadarıyla pozisyonda hakem sarı kart verebilirmiş” ifadelerini kullandı.

Belaruslu oyuncu, ilk maçın ardından tur şanslarının halen yüzde 50 olduğunu belirterek “İstanbul'da zemin ve hava şartları daha iyi olacak. Bu hem rakip için hem de bizim için avantaj olacak. Bizi en çok korkutan şey Fenerbahçe taraftarıydı. Onların maça gelemeyecek olması bizim adımıza sevindirici. Bizi baskı altına alamayacaklar. Bu nedenle halen yüzde 50 şansımız olduğunu düşünüyorum” dedi.

Eser ERENLER / AMK