SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’da Akhisar karşısındaki galibiyet ve yeni transferlerin takıma uyum sağlaması herkesi sevindirirken, Albert Riera'nın bu kez de kırmızı kart görmeden maçı bitirmesi herkese derin bir nefes aldırdı. Ege ekibine karşı sol bekte mücadele eden İspanyol oyuncu karşılaşmanın 53. dakikasında taç çizgisi kenarında Kenan Özer'e sert bir faul yaptı.

Yerde kalan Akhisarlı oyuncunun üzerinden atladığı sırada ise Riera, meslektaşının sırtına basarken tüm sarı-kırmızılıların yürekleri ağzına geldi. 0-0 devam eden kritik mücadelede yaşanan olayın ardından yardımcı hakem Ali Saygın Ögel'in bayrağını kaldırmasıyla birlikte teknik heyet de ‘eyvah' dedi.

BATE Borisov maçında Raul Meireles'in gördüğü gereksiz kırmızı kartın bir andan benzerini yaşamakla karşı karşıya kalan Cimbom, hakem Halis Özkahya'nın Riera'yı uyarıp kart vermemesiyle nefes aldı. Ancak takım arkadaşları ise İspanyol oyuncunun pozisyonu için aralarında yaptıkları konuşmada, “Az daha bizi yakıyordu. Böyle kritik bir maçta bu yapılır mı?” diyerek sitemde bulundular.

Teknik heyet ve yönetim ise İspanyol oyuncunun daha önce de bu tarz hareketler yaptığını ancak hep kurtulduğunu belirtip uyarılması gerektiği görüşünde birleşti.

Vatan