SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da 1992-94 yılları arasında forma giyen ve bu kısa süreye 2 lig şampiyonluğu ile bir kupa başarısı sığdıran, 2005-07’de de Galatasaray’da Eric Gerets’in yardımcılığını yapan, futbolculuğu döneminde fizik gücü, sakatlığına rağmen oynama iradesiyle dikkat çeken Reinhard Stumpf, Schalke’yle yapılacak maçlarda ve tüm Şampiyonlar Ligi mücadelesinde kalbinin Galatasaray’la olduğunu söyledi.

Sunuculuğunu Özgür Sancar ve Yakup Çınar’ın yaptığı Bugün TV’deki Sporextra programına katılan Stumpf, ”Bana göre Galatasaray, Schalke maçında büyük avantaja sahip. Ama biliyorsunuz bütün Alman takımları gibi Schalke de çok disiplinli ve patlama yapabilecek bir takım. Benim kalbim Galatasaray’la. Şampiyonlar Ligi’nde gidebildikleri yere kadar gitmelerini istiyorum. Drogba ve Sneijder transferleri beni çok mutlu etti. Drogba, Schalke maçlarında yüzde yüz dengeyi Galatasaray lehine değiştirecektir” dedi.

İşte Stumpf’un özel açıklamaları:

GALATASARAY ŞANSLI

Özgür Sancar: Galatasaray – Schalke maçı için ne düşünüyorsunuz? Schalke’nin durumu alınan kötü sonuçlar ve sakatlıklar nedeniyle iyi gözükmüyor.

Reinhard Stumpf: Türk ve Alman takımlarının maçları her zaman çok özel olur. Bu eşleşmede problemleri olan taraf Schalke. Bana göre Galatasaray çok büyük bir şansa sahip Schalke karşısında. Ben Galatasaray’ın başarılı olacağına inanıyorum.

İSTANBUL’DAKİ MAÇTA GOL YEMEMEK GEREKİYOR

Ö.S.: Schalke’de çok sayıda sakat oyuncu var; ama buna rağmen Alman takımı son derece kompakt oynayabiliyor. Etkili olma potansiyeli taşıyor.

Stumpf: Elbette; biliyoruz ki bütün Alman takımları aynı özelliği gösterir. Her zaman disiplinleriyle ön plana çıkarlar. Güçlü bir savunma anlayışları vardır. Eğer maç sırasında tüm Schalkeli oyuncular iyi gününde olurlarsa Schalke kazanabilir. Fakat İstanbul’daki maçta Schalke çok iyi gününde bile olsa. Galatasaray saha avantajını ne pahasına olursa olsun koruyacaktır. Eğer Schalke İstanbul’da 1 gol bulursa bu durumda Galatasaray’ın işi zorlaşabilir, ikinci maç için.

KALBİM GALATASARAY’LA

 Ö.S.: Bana göre siz Galatasaray için bir efsaneydiniz. Bu nedenle eminim bu eşleşmede kalbiniz Galatasaray’ladır. Öyle değil mi?

Stumpf: Elbette. Efsane tanımlaması için çok teşekkür ederim; fakat çok uzun zaman önceydi. Ben Galatasaray’da oynarken Türk futbolu gerçekten çok farklıydı; fakat şu anda Galatasaray uzun bir aranın ardından Şampiyonlar Ligi’nde yol almak için çok önemli bir avantaj elde etti. Kesinlikle, duygularım Galatasaray’ın turu geçmesi yönünde, kalbim Galatasaray için çarpıyor. Umarım Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde gidebildiği kadar ileriye gider.

DROGBA VE SNEIJDER’E GERÇEKTEN ÇOK SEVİNDİM

Ö.S.: Galatasaray’ın Drogba ve Sneijder’i transfer etmesi sizce bir süpriz miydi?

Stumpf: Güzel bir süprizdi. Çok önemli oyuncular ve Türk futbol pazarının gelişimi açısından da önemli hamleler. Bu transferler, Türk futbolunun ne kadar iyi bir noktaya geldiğini gösteriyor. Drogba ve Sneijder’in transferleri beni gerçekten çok mutlu etti. Drogba’nın ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu tüm dünya biliyor. Gördünüz, geldi, ilk maçında direkt olarak golle buluştu. Galatasaray’a büyük kalite getirecek.

TUR İÇİN DROGBA ÇOK BÜYÜK BİR FAKTÖR

ÖS: Schalke maçlarında Galatasaray’ın turu geçmesi için Drogba çok büyük bir faktör diyebilir miyiz?

Stumpf: Elbette. Drogba takıma büyük bir ivme ve güç kazandırır. Her an her şeyi değiştirebilir. Lig maçında gördünüz. Oyunda olduğu anda doğrudan gole gidebilir. Drogba gerçekten Schalke karşısında, Galatasaray için çok büyük bir avantaj.