SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

 

Manchester United’ın santrforu Robin van Persie, takımına olan sevgisini dile getirdi ve her ne olursa olsun maç kaçırmak istemediğini vurguladı.

Hollandalı santrfor, sezon başında Arsenal’den yaklaşık 27 milyon avroluk bir ücret karşılığında Manchester United’ın yolunu tutarken; Premier Lig’de kaydettiği 19 golle bu paranın hakkını vereceğini kanıtladı. 29 yaşındaki yıldız oyuncu, buna rağmen daha fazlla forma giyerek takımının sahada yer aldığı her maçta katkı yapmak istediğini dile getirdi.

Van Persie, “Buraya geldiğimden beri Manchester United formasıyla çıktığınız her maçın son derece önemli olduğunu anladım. Manchester City, Liverpool ve Real Madrid’e karşı olduğu gibi bazı ekstra maçlar da var ama diğerleri de kesinlikle çok önemli. Çünkü sözde küçük maçlar sizi şampiyon yapıyor. Her maçta forma giymek istiyorum. Ritmimi kaybetmemek için sahada olmak istiyorum.” diyerek maçlar arasında ayrım yapmadığını ifade etti.

Real Madrid eşleşmesine de değinen Robin van Persie, “Maçta yakaladığım ikinci pozisyonun gol olması lâzımdı. Topa istediğim gibi vuramadım. Sert vurmak istemiştim ama yapamadım. İkinci maçta oturup rakibimizin top oynamasını izleyecek değiliz. Bu bizim DNA’mızda olan birşey değil. Muarım turu geçer ve önümüzdeki maçlarda Avrupa’nın büyük kulüplerine karşı kendimizi daha fazla test etme imkanı buluruz.” diyerek hedeflerinin turu geçmek olduğunu belirtti.

goal.com