SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kiğılı’nın birçok konuda görüş belirttiği çarpıcı açıklamaları şu şekilde:

“Sayın Başkan gitmeyecek Trabzon’a. Çünkü gergin bir ortamdayız. Bizim üzerimize düşen, bir an evvel bu gergin ortamı yatıştırmak. Esasında Fenerbahçe uzun zamandan beri bu gergin ortamı istemiyor. Biz Fenerbahçe olarak dost elimizi her zaman Trabzonspor’a uzatmakta kararlıyız. Bu gerginliğin bir an evvel bitmesi her iki kulübün ve Türk sporunun lehine olacak. Bundan sonra Trabzonlular’la münasebetlerimizde elimizden geldiği kadar saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde olmak için biz yöneticiler olarak son derece kararlıyız. İnşallah bunu azimle devam ettireceğiz. Sonucunda da Türk futbolu kazanacak.”

“ŞENER KUPAYI MECBURİYETTEN İSTİYOR”

“Sadri başkanı tanıyoruz, dostumuz kardeşimiz. Mecburiyetten yapıyor bunu. Çünkü bir araya geldiğimizde bu gerginlik yok. O bakımdan O da zaman içerisinde bu konunun lüzumsuz yere tırmanışı sonucu kendisi de rahatsız olacak, belki de başladı bile rahatsız olmaya. Tahmin ediyorum bundan sonra bu tür gergin demeçleri azalacak.”

“YÖNETİM İSTİFA DİYENLER TAKIMA ZARAR VERİYOR”

“Yönetim istifa denmesinin ne gibi manası var tartışmak lazım. Bu futbolcuların da moralini bozuyor. Bizim en kısa zamanda bu arkadaşlarla oturup konuşmamız lazım. Onları sağduyuya davet etmemiz gerek. Olabilecek olan gerginliğin sebeplerini araştırmak lazım. Ve bu gerginliğin bir an evvel kalkması lazım. Çünkü hoş değil. Çünkü Fenerbahçe’ye zarar veriyor. Fenerbahçe’ye zarar vermesi demek en üstteki bireyden en alttaki bireye kadar sonucunda üzüntülü günler ortaya çıkıyor.”

“GALATASARAY STAT KONUSUNDA BİZİ GEÇTİ”

“Galatasaray’ın yepyeni bir stadı var. Stat konusunda bizi geçmiş olabilirler. Onların stadını devlet yaptı, bizim stadımızı ise biz yaptık. Hem de stadın mülkiyeti üzerimizde olmamasına rağmen. Tamamen kulübün mali şartlarıyla yaklaşık 80 milyon dolar üzerinde bir para harcanıldı. Galatasaray’ın stadı yeni loca sayısı fazla. Seyirci avantajı, loca avantajı nedeniyle gelir bakımından öne geçmiş olabilirler.”

“FLAŞ TRANSFERLERİ BİZ BAŞLATTIK”

“Galatasaray iyi transferler yaptı ancak, niye eskiden yaptığımız transferlerden bahsedilmiyor. Yıldız transferlerin hamlesini ilk olarak Fenerbahçe yaptı. Bekleyelim görelim. Her gelen futbolcu yüzde yüz verimli olamıyor. Bakalım ne kadar verimli olacaklar? İnşallah Türk Futbolu’na da faydaları olur. Faydaları olursa ne güzel. Sonuçta Türk Futbolu kazanır. Galatasaray yönetimi bu transferler için karar vermişse yararlı olacaklarını düşünmüşlerdir.”

“ADNAN POLAT DÜRÜST BİR AÇIKLAMA YAPMIŞ”

“Adnan Polat, görev yaptığı süreç içerisinde şike yapılmadığını ancak Galatasaray tarihine kefil olamayacağını söyleyerek dürüst bir açıklama yapmıştır.”

“7 SÜLALEMİZE KÜFÜR EDİLİYOR”

“Aziz başkanın taraftarlarla yaşadığı son olay anlık gerginlik meselesidir. 15-20 gün evvel Bayan Voleybol maçındaydım. Fenerbahçe olarak Galatasaray’ın sahasında kazandık ama 7 sülalem küfür yedi. O an için öyle bir ruh hali içerisine giriyorsunuz ki tabi geriliyorsunuz. Durup durup annenize babanıza sülalenize küfür ediliyor. Sizin annenize babanıza birileri gelip küfür etse siz nasıl karşılarsınız ? Kolay bir iş mi ? Bu küfürleri hazmetmek kolay değil! Bunların sonu yok. Kime ediyorsun? Neye ediyorsun ? Bu kulüpte nasıl işler yapılıyor, hizmet ediliyor bilmiyorlar!”

“3 TEMMUZ DOSYASI KAPANDI”

“Artık şikeden bahsetmeye gerek kalmadı. O günler bitti. Hiç bir endişemiz yok. 3 Temmuz sürecinin gündeme gelmesi bizi rahatsız etmez. O dosya kapandı.”