SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nerde o eski postacılar? Sanırım “Bak postacı geliyor selam veriyor şarkıları artık mazide kaldı diyebiliriz.” Maalesef postacılar artık sizlere yakınlarınızdan mektup getirmiyor. Haciz tebligatı, dava haciz ihbarnameleri getiriyor.

Maalesef futbol kulüplerimizin de başları bu postacılarla belada. Her gün haciz evrakı almayan kulüplerimiz bir elin on parmağını geçmez. Zaman zaman üç büyük kulüplerimiz bile bu postacı kardeşlerimizle tanışmış durumdalar.

İş sadece postacıyla bitse diyor insan, ama bitmiyor işte. Bunun haciz memuru var, avukatı var, bilir kişisi var, var da var yani…

Kimi kulübümüzün otobüsünü haczedip sattılar, kimi kulübümüzün bilet gelirlerine haciz koydular, kimisinin de antrenman aletlerini haczettiler.

Ankaragücü, Konyaspor, Karşıyaka, Sakaryaspor gibi nice köklü kulüpler bu hacizlerin tadına bakmaktadır. El altından bilet satan kulüplerimiz, Kulüp otobüsünü kulüp üzerinden şahıs üzerine kaçıran kulüplerimiz var.

Haciz memurlarının geldiğini öğrenen kulüp malzemecilerinin futbolculara “Kaçın kramponlarınızı kurtarın” dediği de forma yaptırdıkları firmaya borcunu ödemeyen kulüplerin futbolcularına haftalarca aynı formayla maç yaptırdıkları da doğrudur.

Deplasman maçına giderken otobüsü bağlanan kulüplerimiz de mevcut. Ziya Doğan gibi nice teknik direktörler otobüslerinin bağlanmaması adına memurlara dil dökmüşlerdir. FIFA'lık olan, CAS'ta davası süren, transfer yapma yasağı olan kulüplerden hiç bahsetmiyorum bile. Maliye'ye olan vergi borçlarına, Sosyal Güvenlik Kurumuna olan sigorta borçlarına ise hiç girmiyorum.

Futbolcularının parasını ödeyememesini  falan hepimiz geçtik değil mi? Parasını alamayan futbolcuların boykotları bile artık haber bültenlerinde yer almıyor.

Türk futbolu gün geçtikçe hacize, borca batıyor. Peki, yöneticilerimiz bu konuda ne gibi adımlar atıyor? Federasyon ve FIFA yaptırım uygulayacağını her fırsatta dile getiriyor. Peki çözüm önerileri var mı? Maalesef yok. Sadece ceza var.

Yani düşene bir tekme de yukarıdakiler vuruyor. Bakalım kaç kulübümüz bu gidişatta ayakta kalabilecek.

İSMET ÇELİK

Yayınlanma Tarihi:13:23,