SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde belki de bu sezonun en heyecanlı maçlarından biri bugün Giresun'da oynanacak. Bir yanda lider Torku Selçuk Üniversitesi diğer yanda 10 maçtır iç sahada rakip tanımayan ve ligde averajla 4. sırada bulunan Yeşil Giresun Belediyespor…

Ligin zirvesinde bulunan bu iki takım bugün saat 17.00'da kozlarını 19 Eylül Kapalı Spor Salonu'nda paylaşacak. Özellikle iç saha maçlarında taraftar desteğiyle coşan Yeşil Beyazlı Dev Çotanaklar, bugünde 6. adamının desteğiyle lideri yenmeyi hedefliyor. Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde hafta arası oynanan 21. Hafta maçlarının ardından 22. Hafta bugün oynanacak maçlarla başlayacak. 

Hafta içinde deplasmandan BEST Balıkesir galibiyetiyle dönen Yeşil Giresun Belediyespor, bugün 10 maçtır üst üste kazandığı kendi evinde lider Torku Selçuk Üniversitesi'ni konuk edecek. Konya temsilcisiyle arasında sadece 1 puan fark buluna n Yeşil – Beyazlılar, Torku Selçuk Üniversitesi'ni de mağlup ederek hem liderlik koltuğuna bir adım daha yaklaşmak, hem de 10 maçlık galibiyet serisini sürdürmek istiyor.

RÖVANŞ ZAMANI

Yeşil Giresun Belediyespor Başkanvekili Bülent Yavuz, Torku Selçuk Üniversitesi'ni yenmek istediklerini söyledi. Yavuz,  “İlk yarıda rakibimize 75-58 mağlup olmuştuk. Bu maçın rövanşını taraftarlarımızın huzurunda almak istiyoruz. Zor bir maç olacağı kesin. Lideri sahamızda yenerek üst sıralarda kalmayı hedefliyoruz. Oldukça iddialı bir kadrosu bulunan Torku Selçuk Üniversitesini yenecek güce sahibiz” diye konuştu.