SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beterin beteri varmış!

17 Şubat 2013

Elazığ deplasmanında aldığı kritik zaferle zirve yarışına tutunan Beşiktaş'ın bundan sonraki her lig maçında olduğu gibi Gaziantep karşısında da puan kaybına tahammülü yoktu. Çünkü siyah-beyazlıların ciddi bir fikstür dezavantajı var. Trabzon, Bursa, Eskişehir ve Kayseri deplasmanları Kara Kartal'ı bekliyor. Üstüne üstlük evinde kazanmakta zorlanan bir takım. Yani İnönü'deki karşılaşmalar ayrıca önemli. Rakip, hoca değişiminden sonra yeni bir hava yakalamanın avantajıyla İnönü'ye çıkıyordu. Arada bir şapkadan tavşan çıkarmayı deneyen Samet Aybaba'nın Gaziantep'teki sürprizi orta sahada görev verdiği Mehmet Akgün'dü… Gerçi onu bu değişikliğe zorlayan şartlardan biriydi takımın ‘Beşiktaş Hospital'a dönmesiydi…

Fernandes'in kornerinde Ersan Gülüm'ün kafasıyla gelen gol, bu sezona has başarılı bir uygulamaydı. Yüzde 25 oranında hücuma katkı sağlayan savunma hattı aynı oranda başarıyı defansif anlamda sağlayabilseydi Kara Kartal belki de zirvede oturuyor olacaktı. Gol sonrası Karabük maçında oyundan çıkarken yuhalanan Ersan'ın duygu patlaması görülmeye değerdi.

Binya'nın 53. dakikadaki kırmızı kartı siyah-beyazlılara sayısal üstünlüğü getirdi. Ama Karabük maçı düşünüldüğünde bunun nasıl bir avantaj getireceği kuşkuluydu, nitekim korkulan da oldu. Kırmızı kartın ardından Beşiktaş'ın Holosko ve Niang ile kullanamadığı fırsatlar maçı ev sahibi adına o anda kopartabilirdi, aksi şekilde maç zora da girebilirdi. Bağıra bağıra gelen bir şok golle yine Beşiktaş'ın elindeki galibiyet uçtu, gitti.

Kartal’ın hastalığı yine nüksetti. Önce Cenk Tosun, 6 pas içinde mutlak golü atamadı. Savunma ise belli ki bu pozisyonda bile mesajı almamıştı. Uzatmalarda defansın arkasına şişirilen top, göz göre göre ağlara gitti. Beşiktaş, 2013'te İnönü Stadı'nda oynadığı 3. maçtan da beraberlikle ayrılırken, dün geceki puan kaybı aslında çok şeyi götürdü. Karabük karşılaşmasının ardından, ‘Bu kadar olmaz' demiştim, ancak beterin de beteri varmış!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek