SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman’ın maç sonu yaptığı açıklamalar şu şekilde:

“İlk 10 dakika içinde Trabzonspor birkaç maç öncesine göre üst düzeyde sert ve istekliydi. Çok arzulu başladılar, biz de bu tempoya karşılık vermeye çalıştık. Kazanma zorunluluğumuzun olduğu günler. Sonra Kuyt'ın ortasında savunmanın ters vuruşu gol oldu. Futbol şansının bizde olduğu andı. O andan itibaren oyunun her şeyi bizim elimize geçti. Oyunun kontrolünün tamamen ele aldık. 2 gün aradan sonra; çok yoğun fiziki güzel direnç gösterdi takım, galibiyet kadar bu konudan da çok mutluyum. Futbolda her türlü skor olabiliyor bugün bunlardan biri oldu.

Ben takımdan hep memnundum da kamuoyu pek memnun değildi. Tabi ki inişler çıkışlar olacak. Döverek söverek iterek gelişim olmaz. İsteyerek çalışarak, sebat ederek, sabırlı olarak olur. Zaman zaman iyi, zaman zaman kötü zamanlar olacaktır ama iyi zamanlar daha fazla olacaktır. Bugün bunu gösterdi takım.”

Sow'un sakatlığı nedeniyle oyundan çıkmak istemesinin doğru bir hareket olduğunu belirten Kocaman, “Davranışı doğru davranış. Bizde oyundan alamazsın. Gösterdiği davranış takım adına doğru davranıştı. Ciddi sakatlığı olmadığını tahmin ediyoruz ve umuyoruz” diye konuştu.