SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İkinci yarının başında Banahene’nin golüyle yenik duruma düşen ev sahibi ekip, Yusuf’un 58 ve 60’ıncı dakikalarda serbest vuruştan kaleci Necati’nin çok büyük iki hatası sonucu attığı gollerle 2 – 1 öne geçti. Banahene 73’te penaltıdan beraberliği sağladı ancak günün yıldızı Yusuf 82’de kafayla skoru ilan eden golü attı. Bu sonuçla 1461 Trabzon puanını 37’ye yükseltirken Karşıyaka 32 puanda kaldı.

ŞENER’E TEPKİ

Karşılaşmayı Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Asbaşkan Nevzat Şakar ve bazı yönetim kurulu üyeleri de izledi. Seyirciler Yusuf’un attığı gollerden sonra takımın önemli oyuncuları Sercan ve Eren Albayrak’ın Ç. Rize’ye satılmasına tepki olarak Başkan Şener aleyhine, “Yusuf Rize’ye” ve “Yusuf bizimdir, bizim kalacak” diye tezahürat yaptılar. 9. dakikada Mehmet Kuruoğlu’nun kullandığı frikikte top az farkla yandan auta çıktı. 13. dakikada soldan kullanılan serbest vuruşta Gökhan’ın ortasında Mehmet Kuruoğlu’nun kafa vuruşu üstten auta gitti. 18. dakikada gelişen Karşıyaka atağında Onur’un sol çaprazdan şutunu kaleci Fatih çizgide kontrol etti.

34. dakikada Yusuf’un soldan ortasında Abdullah’ın bomboş pozisyondaki kafa vuruşu farklı şekilde auta çıktı.

49. dakikada defanstan atılan uzun topla buluşan Banahene, kaleci Fatih’ten de sıyrıldıktan sonra defansa rağmen topu filelere gönderdi: 0 – 1

58. dakikada sağdan kazanılan serbest vuruşta Yusuf’un kale alanı içine gönderdiği top kaleci Necati’nin elinden sekerek filelerle buluştu: 1 – 1.

60. dakikada sağdan kazanılan serbest vuruşu yine Yusuf kullandı, kale alanı içinde kaleci Necati’nin müdahalesine rağmen top ağlara gitti: 2 – 1

73. dakikada Göksu’nun Onur’u düşürmesiyle kazanılan penaltıyı kullanan Banahene topu filelere gönderdi: 2 – 2.

82. dakikada Mehmet Kuruoğlu’nun sağdan ortasında kale alanı içinde Yusuf’un kafa vuruşu filelerle buluştu: 3 – 2.

85. dakikada soldan Gökhan’ın ortasında Mustafa Akbaş’ın kafa vuruşu üst direğe çarparak auta çıktı.

Karşılaşma da 1461 Trabzon’un 3 – 2 üstünlüğüyle sona erdi.

Yayınlanma Tarihi:15:14,