SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yaklaşık 4 ay önce göreve gelen yönetim kurulundan başkan yardımcısı Özlem Akdurak ve 6 üye ortak bir metinle istifa ettiklerini duyurdu.

Başkan yardımcısı Özlem Akdurak ve yönetim kurulu üyeleri Adnan Yurdum, Nevzat Taşkın, Feyyaz Ünal, Tolga Yağlı, Sedef Köktentürk ile Ferit Esen imzalı metinde, ”Hedeflediğimiz noktalara mevcut yönetim anlayışla gelmenin mümkün olmadığına kanaat getirdik” denildi.

İstifa duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

”Göreve gelme amacımız, kaleme aldığımız seçim bildirgemizde belirttiğimiz gibi yelkenciliğimizle ilgili hayallerimizi gerçekleştirmekti. Ancak söz konusu tarihten bu zamana kadar geçen sürede hedeflediğimiz noktalara mevcut yönetim anlayışla gelmenin mümkün olmadığına kanaat getirdik. Bizler, değişime öncülük etmek isteyen, adalete inanan, federasyonumuzun profesyonelleşmesini arzulayan bir ekip olarak, dört yıl bu durumun gerçekleşmeyeceğini bile bile bu göreve devam etmenin söz verdiğimiz sporcu kardeşlerimize, çok değerli kulüp yöneticilerimize, fedakar antrenörlerimize ve yelken camiamıza bugün istifa etmekten çok daha fazla haksızlık olacağını düşünerek 30 Ekim 2012 tarihi itibariyle üstlendiğimiz Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmiş bulunuyoruz.”