SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yossi Benayoun, Fernando Torres’in performans düşüklüğünü mavi-beyazlı kulübün kötü yönetimine bağladı.

2011’de Liverpool’dan Chelsea’e 58 milyon avroluk rekor ücretle transfer olan İspanyol golcü, forma şansı bulduğu 80 maçta sadece 27 gol atabildi. Benayoun, Daily Mirror’a yaptığı konuşmada, “Fernando için zor zamanlardayız. Bana göre onun sıkıntısının sebebi, kulübün onu doğru kullanamamış olması.” dedi.

İspanyoloyuncunun Liverpool’dayken takıma güven verdiğini ve rahatça gol attığını belirten Benayoun, “Biz ona topu verirdik, o da gol atardı. Fakat Chelsea’de kötü bir başlangıç yaptı. Kulübede çok oturtuldu. Kulübeden sahaya çok sürüldü ve bir türlü istediği güven ortamını yakalayamadı.” diye konuştu.

Torres’in özgüvenini kazandığı takdirde yeniden üst seviye futbol oynayabileceğine inandığını söyleyen Benayoun, “Ben ona %100 inanıyorum. Bana göre o hâlâ dünyanın en iyi forvetlerinden biri.” cümlelerini kullandı.

Chelsea’nin ilk defa Torres’e tam olarak güvendiğini de ifade eden tecrübeli orta saha, “O bir numara olmalı. Bir kaç maç art arda gol attı. Şimdi gene şanssız bir durumda, ama kendine inanırsa ve doğru şeyleri yaparsa başarılı olacaktır.” şeklinde konuştu.

goal.com