SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Schalke maçında oynayacak mı?

Schalke maçı öncesi en fazla tartışılan konu teknik direktör Fatih Terim nasıl bir kadro ve sistemle takımını Schalke karşısına süreceği.

Güncellenme: 15:15, 16/02/2013
Schalke maçında oynayacak mı?

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde Schalke ile oynayacakları maçın hazırlıklarına başladı.

Akhisar maçında Drogba’yı fizik olarak hazır olmasına karşın yedek kulübesinde oturtan Fatih Terim, öncelikle diğer oyuncularına saygısından henüz 4 antrenmana çıkan Drogba ile maça başlamamayı tercih etti.

Galatasaray’ın Akhisar karşısında zorlanmaya başladığı dakikalarda Terim, Drogba ve Amrabat’ı aynı anda sahaya sürerek oyunun akışını tamamen değiştirdi. Drogba ise oynadığı kısa sürede attığı golün yanısıra, takım oyununa pozitif katkısı ve başta Sneijder olmak üzere diğer oyuncuların da iştahlı hale gelmesini sağladı. Drogba’nın saha içinde ve dışında takım arkadaşları ile hemen kaynaşması teknik direktör Fatih Terim ve yöneticileri fazlasıyla memnun etmiş durumda.

Galatasaray, İzmir’den döndükten sonra bugün öğle saatlerinde yaptığı çalışma ile Schalke maçı hazırlığına da hemen başladı. Akhisar maçında 90 dakika oynayan oyuncular kısa süren bir çalışma yaparken, Drogba antrenmanın tamamında yer aldı. Fatih Terim’in, Drogba’nın kısa süredeki etkisinden ve uyumundan fazlasıyla memnun olduğu gözlendi. Sarı kırmızılı teknik adamın yeni golcüsünü Schalke maçında büyük bir ihtimalle ilk 11’de oynatacağı öğrenildi.