SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“F.Bahçe ve Trabzon zaferleri ne kadar kaliteli bir takım olduğumuzu gösterdi. Ben ve arkadaşlarım Türkiye Kupası'nı çok istiyoruz. Kupa Sivas'a geldiğinde sokakların nasıl olacağını hayal ediyoruz”

Sivasspor'un kaptanlarından Erman Kılıç, çok özel açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe ve Trabzon maçları öncesi kendilerine hiç şans verilmediğini vurgulayan yıldız futbolcu, “Takım olarak iyi kenetlendik ve 2 büyük maçı kazandık. İnandığımız ve istediğimiz zaman neler yapabileceğimizi herkes gördü, çok kaliteli oyunculardan kurulu bir ekibiz. Yakaladığımız çıkışı Kasımpaşa önünde de sürdürmek istiyoruz. Birbirine denk iki takımın mücadelesi olacak “ dedi.

‘UMARIM ASİST KRALI OLURUM’

2-3 yıldır iyi bir çıkış yakaladığını vurgulayan ve taraftarı çok sevdiğini söyleyen Erman, “Bana her zaman destek oldular. ‘Messi' diye seslenmeleri ise gurur verici. Bana istediğini söyleyebilirler. Ancak hiçbir futbolcu, taraftarın önüne geçemez. Aldığımız başarılı sonuçlar ile taraftarımızı sevindirmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Gol atmaktan ziyade attırmanın kendisini daha mutlu ettiğini belirten Erman, “Umarım ligde asist kralı olurum” ifadesini kullandı.

‘RIZA HOCAYI ÇOK SEVİYORUZ’

Rıza Çalımbay'ın takıma çok şey kattığını söyleyen yıldız futbolcu, “Şehirle ve taraftarla özdeşleşmiş bir isim. Hocamızdan memnunuz ve onu çok seviyoruz” dedi. Transferin sezon sonunda konuşulacak bir konu olduğunu belirten Erman Kılıç, “Sivasspor'da mutluyum. En büyük hedefimiz ise Türkiye Kupası. Zorlu yollardan ve sıkıntılı maçlardan geçip buralara geldik. Neden final olmasın diye düşünüyoruz. Hatta ben ve arkadaşlarım kupayı alıp Sivas'a getirdiğimizde caddelerin, sokakların nasıl olacağının hayalini kuruyoruz. İnşallah bu hayale kavuşacağız” diye konuştu.