SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir süredir Brezilya Ligi takımlarından Botafogo’nun formasını giyen orta saha oyuncusu Clarence Seedorf, Neymar’ın Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo kıyaslanmasının adil olmadığını düşündüğünü söyledi.

Brezilyadaki muhabirlere konuşan Seedorf, “Neymar daha çok genç. Brezilya Milli Takımı’nın tüm sorumluluğunun ona yüklenmesi doğru değil. Bunu üstlenecek başka isimler de var.” dedi.

Kariyeri başarılarla dolu olan orta saha oyuncusu Seedorf, “Onun oynadığı futbolu izlemeye bayılıyorum. Çok başarılı olacağına da inanıyorum ancak Messi ve Ronaldo ile kıyaslanmasının adaletsiz olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Uzun bir süredir avrupa kulüplerinin takibinde olan oyuncuyla Chelsea ve Bayern Münih’in dışında La Liga’nın dev takımları Real Madrid ve Barcelona da oldukça yakından ilgileniyor.

Bir gün Neymar’ı avrupa takımlarında izleyeceğinden emin olduğunu belirten Seedorf, “Avrupada oynamak bir oyuncuya çok şey katar. Mesela Robinho. Fiziksel olarak kolay adapte olabiliyorlar. Bunu Neymar neden yapamasın?” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı. (Goal)