SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Galatasaray’ın tüm tarihine kefilim’

Galatasaray'ın eski 2. Başkanı Turgay Kıran, Adnan Polat'ın ''Şike konusunda ben sadece kendi dönemime garanti veririm'' sözüne karşı çok net açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 22:28, 16/02/2013
‘Galatasaray’ın tüm tarihine kefilim’

Bugün TV’de Özgür Sancar ve Yakup Yıldız’ın sunduğu Sporextra programına konuk olan Kıran, ”Adnan Polat’ın bu açıklamaları beni çok üzdü. Adnan Polat iyi bir Galatasaraylı. Dönemlere hiç girmeden bir şey söylemek istiyorum. Ben eski bir yönetici olarak Galatasaray’ın tüm tarihine kefilim. Galatasaray 1905’te kuruldu o günden bu yana Galatasaray’a her konuda kefilim. Bizim bütün liderlerimize, yaptıklarına kefil olmamız gerekir. Galatasaraylı olmanın gerekliliği budur.

Galatasaray’ın etik değerleri bunlardır. Adnan Polat’ın açıklamalarını görünce de yazının altına ve üstüne baktım acaba cımbızlanıp mı alındı bu sözler diye. Fakat genel olarak Adnan Polat bu konu hakkında konuşmuş. Bunu da onun kulübe olan kırgınlığına veriyorum. Adnan Polat’ın biran evvel bu düşünceden kurtulması gerekir. Çünkü biz onu seviyoruz. Her zamanda seveceğiz. Bizim eski başkanımız Adnan Polat ile hiçbir sorunumuz yok. Biz ona da onun yaptıklarına da kefiliz. Ama her şeyden önce Galatasaray’ın tarihine her şeyiyle kefiliz” diye konuştu.

DROGBA DAHA BÜYÜK İŞLER YAPACAK

Drogba’nın dünkü performansının kendisini fazlasıyla tatmin ettiğini belirten Kıran, ”Drogba kendine bakan bir oyuncu. 35 yaşında olduğu için futbol oynamayacak diye bir şey yok. Bir çok örnekler var futbolda. Tugay Kerimoğlu 37 yaşına kadar İngiltere gibi yüksek kalite bir ligde oynadı. Fatih Terim çok doğru konuşmuş. Dediklerine tamamıyla katılıyorum. Fit olan bir insan bir futbolcu her zaman oynadığı her yerde yolunu bulur ve başarılı olur. Durgun giden maçta da oyuna sonradan girerek Drogba kalitesini belli etti. Oyuna girmesiyle birlikte hem taraftar hem takım daha iyi oynamaya başladı. Galatasaray o dakikaya kadar çokta iyi oynamıyordu. Fakat Drogba’dan sonra sanki her şey değişti. Drogba takımdaki oyuncuların özgüvenini geriye getirdi. Mühim olan 3 puandı. Galatasaray bunu da almayı başardığı için mutluyuz” dedi.