SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ege kulübünün bastırdığı 12 bin 700 biletin tamamı satılırken, alınan güvenlik önlemlerinin yardımıyla stat girişlerinde çok az fire verildi. Kesintilerin ardından Akhisar Belediyespor’un kasasına 700 bin TL civarında para gireceği belirtildi.

Galatasaray’dan rekor gelir elde eden Akhisar Belediye’nin, 10’uncu hafta Fenerbahçe’yi ağırladığı maçta ise, brüt 350 bin TL elde ettiği açıklandı. Böylece, ezeli rakiplerin gişedeki rekabetinde, Galatasaray, Fenerbahçe’yi 3’e katlamış oldu. Akhisar Belediye’nin kulüp olarak kazandığı paranın dışında, Manisa esnafının da yüzü güldü. Akhisar Stadı Süper Lig standartlarında olmadığı için yeşil siyahlılara ev sahipliği yapan Ege kentinde önceki gün restoranlar dolarken, taksiciler de yılın en iyi günlerinden birini yaşadı.

Akhisar Belediyespor’un Basın Sözcüsü İbrahim Evren Acar, Galatasaray’da Drogba’nın ilk maçına çıkması, bir diğer yıldızı Sneijder’in ilk onbirde yer alması sayesinde Ege’nin tüm illerinden futbol severlerin maça geldiğini belirterek, “Açıkçası hasılat yüzümüzü güldürdü. Ayrıca takımımımızın Galatasaray gibi bir rakibe kafa tutması da kümede kalma yolunda bizi umutlandırdı. Teknik kadromuz ve futbolcular, iki takım arasındaki fiyat farkını sahaya yansımasına izin vermedi. Neticeyi Drogba gibi bir yıldız belirledi” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:46,