SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilyalı Globoesporte sitesininin sorularına mail yoluyla cevap veren Ünal Aysal, Galatasaray için pazarlamanın ne kadar önemli olduğundan bahsetti.

“Galatasaray'ın Türkiye'de 20 milyon, Avrupa'da ise 5 milyon taraftarı var. Bunun ne kadar büyük bir gelir potansiyeli anlamına geldiği ortada.” diyen Aysal, bilet satışlarını internet üzerinden yaparak yaklaşık yedi milyon dolar tasarruf yapacaklarını belirtti.

Drogba ve Sneijder transferlerinden de bahseden Aysal, “Transfere çok para harcamıyoruz. Drogba ve Sneijder büyük isimler, ama onların katılımı bize çok faydalı olacak” açıklamasını yaptı. Aysal, dünyada birçok kulübün bu oyuncuların peşinden koştuğunu belirtirken, “Görüşmeler çok zor olmadı. Galatasaray markası onlara güven verdi. Biraz yavaş ilerlesek de bu hem onlar için hem de bizim için büyük bir değişiklik, bunu anlayışla karşılamak gerekir” şeklinde konuştu.

Pazarlamanın önemine de değinen Galatasaray Başkanı, satış departmanının tarihte ilk kez kâr ettiğini belirtti ve “Pazarlamayı bir numaralı öncelik olarak kulübümüze yerleştirmeye çalışıyoruz. Sloganımız, ‘her şey pazarlamayla, pazarlama da her şeyle bağlantılıdır” dedi.

Aysal, kulübün geleceği hakkında da “Oyunun kaderini değiştirecek büyük oyuncuları hayal edebilirsiniz. Önümüzdeki transfer sezonu için dersimize çalışacağız. Ama hazır olun, daha fazla yıldız oyuncu gelecek” diyerek sözlerini noktaladı.