SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘3 puan bizim için önemliydi. 8 hafta sonra iki maç üst üste kazandık. Cuma’nın verdiği biraz baskı vardı . Akhisar koşan, mücadele bir takım ve bence hak ettikleri yerde değiller. İlk yarının büyük bölümünü çok iyi oynadığımız söylenebilir. Baskılı, oynadık hakimiyet bizdeydi. İkinci yarının ilk 10-15 dakikasında Akhisar bizden daha iyiydiler. Sonra son 5 dakikaya kadar maçın en güzel anları oldu. Hem goller oldu, hem de pas akışı güzel oldu. Golü yiyince sıkıntı oldu ancak sonuç itibariyle 3 puan aldık. Bu bizim için önemli. Memnunum Cuma’dan 3 puan almak epeydir özlediğim bir şekildi. Oyuncularımı kutluyorum.’

Drogba, Sneijder, Burak’ın aynı anda oynayıp oynayamayacağı ile ilgili yapılan yorumlar hakkında da konuşan Terim, “Oynayacaklardır, oynamalıdırlar da. Bazen çıkarlar, bazen girerler. Önemli olan oyuncuları belirli bir yere getirmek. Hepsi bir arada oynar mı, bugün oynadılar. Hatta biraz daha kalabilir miydi Sneijder, kalabilirdi. Önemli olan yetenekli oyuncuları diğerleri kadar koşturmak. Diğerlerinin yeteneklerini artıramayacağımıza göre” diye konuştu.

Başarılı teknik adam Drogba’nın performansı için ise, ‘Son yarım saat her halükarda koyacaktım. Oyun da O’nu istedi. Çin’de lig 3 Kasım’da bitmiş. Fiziği fit olduğunda dünyanın en etkili forvetlerinden biri. Gol atmasına çok sevindim. Burak’ın atmasına da sevindim. Umut da çok mücadele etti ama golleri onlar attı’ diye konuştu.