SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere’de Blackburn Rovers forması giyen Colin Kazım Richards, Ada basınının gündemine oturdu. Mili futbolcunun geçtiğimiz salı günü Brighton karşılaşmasında tribünlere yaptığı hareketler soruşturma altına alındı.

Hem Fenerbahçe hem de Galatasaray formasını giydiği dönemde disiplinsiz hareketleriyle akılda kalan ve sezon başında Galatasaray’dan kiralık olarak Blackburn Rovers’a gönderilen milli oyuncu, İngiltere’de de ortalığı birbirine kattı. Kazım, İngiltere Championship’te geçen salı günü oynanan Brighton maçında tribünlere yaptığı “homofobik” hareketler nedeniyle büyük tepki kaldı. Özellikle Twitter üzerinden tepkilerini oldukça öfkeli bir şekilde dile getiren taraftarlar oyuncu hakkında soruşturma açılması talebinde bulundu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Gelen sık şikayetler üzerine ise İngiltere’de Colin Kazım hakkında soruşturma başlatıldı. Polis basın sözcüsü de bu soruşturmayı doğrularken, “Sahada olun ya da olmayın. Bize gelen her türlü cinsel içerikli ya da homofobik bir hareket üzerine olan şikayeti biz değerlendirme altına alırız” ifadelerini kullandı. Blackburn Rovers cephesinden ise Colin Kazım hakkında şikayetlerin olduğu doğrulanırken, “Şu anda sadece bizimle birlikte FA Cup’ta oynanacak Arsenal maçı kadrosuna alındığını söyleyebiliriz” denildi.

ESKİ BRIGHTON OYUNCUSU

Colin Kazım’ın yaptığı ve homofobik içerikli olduğu iddia edilen hareketleri ilginç kılan ise bu hareketleri yaptığı kulüp… Brighton taraftarına karşı hareketler yapan 26 yaşındaki milli oyuncu, aslında eskiden bu takım adına ter döküyordu. 2005 yılında henüz 18 yaşındayken Brighton forması giyen Kazım, 1 yıl sonra ise takımdan ayrılmıştı.

IRKÇILIĞA KARŞI KAMPANYALARDA…

Colin Kazım Richards ayrıca birçok ırkçılığa karşı projenin de sorumluluğunu yürütüyor. Birçok kampanyada aktif rol oynayan Kazım, ırkçılığa karşı yürütülen ‘kick it out’ programında da yer alıyor.

HaberTürk