SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United’ın veteran yıldızı Ryan Giggs, İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Roy Hodgson’ın Rio Ferdinand’ı milli takıma çağırmamasını mutlu şekilde karşıladı.

Manchester United’ın yaşayan efsanesi Ryan Giggs, Roy Hudgson’ın Rio Ferdinand’ı milli takıma katmayışından dolayı mutlu olduğunu ifade etti ve başarılı savunmacıyı en iyi anlayanın Sir Alex Ferguson olduğunu söyledi.

34 yaşındaki stoper, bu sezonki iyi oyununu Real Madrid karşısında da devam ettirmeyi başardı ve deplasmanda alınan 1-1’lik avantajlı skorda önemli rol oynadı.

Haziran 2011’den bu yana milli takımda forma giymeyen Rio Ferdinand’ın durumu hakkında her daim konuşmaktan kaçınan Roy Hudgson’a Giggs’den kinayeli bir teşekkür geldi. Daily Mirror’a konuşan 39 yaşındaki Giggs, “Evet, evet. Bütün sezon böyle oynadı. Tecrübesi, hırsı, mücadelesi, liderlik yetenekleri, etrafındaki gençleri yönetişi, Rafael ve Evans’a örnek oluşuyla müthiş bir savunmacı. En üst seviyede top oynuyor. Bunu da sürekli ispatlıyor. Çarşamba da bir kez daha neden en iyilerden biri olduğunu gösterdi. İyi ki milli takıma çağırılmıyor, bu sayede tam performansını United’da gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

FERDİNAND AKILLI ADAMDIR

Kırmızı Şeytanlar’ın Santiago Bernabeu’da aldıkları 1-1’lik beraberlikte önemli rol oynayan Ferdinand, yaptığı kritik hamlelerle ManU savunmasını geçilmesi zor bir duvara dönüştürmeyi başardı. Kendisine sorulan “Sizce Rio Ferdinand, milli takıma çağrılmayışına içerliyor mu?” sorusunaysa “Yo, hayır. Zaten ortaya koyduğu performans bunun kanıtı niteliğinde. United’da müthiş oynuyor. Böyle oynadığı sürece sorun yok.” dedi.

34 yaşındaki savunmacının akıllı bir oyuncu ve akıllı bir insan olduğunu da söyleyen Giggs, Ferdinand’ın yaşıyla birlikte gelen sakatlıklarını anlayabildiğini, fakat ikisinin de aklıyla top oynayabilmelerinden dolayı oyun stillerini değiştirebildiklerini söyledi ve bunun bir sorun yaratmadığını ekledi.

Goal.com