SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı, son 10 yılda devlete en fazla vergi veren kulübün Fenerbahçe olduğunu söyleyerek, “Bunun için Fenerbahçe’ye karşı kıskançlık oluyor” dedi.

Fenerbahçe hakkında “borçlu” diye birçok dedikodu çıktığını ve bunlardan rahatsızlık duyduklarını belirten Kiğılı, sarı-lacivertli kulübün amatör branşlara büyük önem verdiğini ve amatör branşları desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Kiğılı şunları söyledi:

“Fenerbahçe bir futbol kulübü değildir, spor kulübüdür. Yaklaşık 9 branşta hizmet veriyoruz. Türkiye’nin 9 amatör branşında hizmet veren tek kulübü biziz. Şu an kulübün kendisine ait bir mağazası (Fenerium) var. Çok büyük bir kulüp burası. Bütün amatör branşlarda, atletizm, voleybol, basketbol, masa tenisi, kürek, yelken, boks gibi branşlarda müthiş birinciliklerimiz var. Bunlar çok ciddi para isteyen bir şey. Biz yolumuza böyle devam edeceğiz.” “BASKETBOL VE VOLEYBOLDAN ÇEKİLİRSEK ÇÖKME NOKTASINA GELİR”

Amatör branşlara büyük yatırımlar yaptıklarının altını çizen Kiğılı, bütün sporcuların maaşlarının zamanında verildiğini dile getirdi.

Abdullah Kiğılı, konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz bugün voleybol ve basketboldan çekilsek, bu sporların her ikisi de çökme noktasıyla karşı karşıya kalır. Bunun için de var gücümüzle futbolun dışında bu branşlara ciddi manada yatırım yapıyoruz. Her şey zamanında ödeniyor. Hiçbir sporcumuza bir ayın üzerinde gecikmiş borcumuz yok. Bu böyle bilinmeli.”

Son olarak Fenerium mağazasına da değinen Kiğılı, “Fenerium ile rekor cirolar kırıyoruz. Önümüzdeki haftalar bilançolarımızı ve cirolarımızı açıklayacağız. Diğer kulüplerin satış rakamlarıyla aradaki farkı herkes görecek” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:14:49,