SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Akhisar Belediyespor’a konuk olduğu maçın ardından NTVSpor yorumcusu Rıdvan Dilmen, karşılaşma ile ilgili yorumlarda bulundu.

Dilmen, maçta gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Drogba ile ilgili kafasında hiç bi kuşkunun kalmadığını söylerken, Fildişili golcü oyuna girene kadar Galatasaray’ın iyi oynamadığını söyledi.

“DROGBA’YI DAHA ERKEN OYUNA ALMALIYDI”

İlk yarıya baktığımızda Akhisar’ın 2 net pozisyonu var. Galatasaray’ın pozisyonu yok denecek kadar az. İkinci yarıda herkes Galatasaray’ın daha baskılı oynayacağını düşünürken yine Akhisar iyi oynayan taraftı. Fatih Hoca değişiklikleri geç yaptı. Drogba’yı daha erken oyuna almalıydı. Galatasaray ciddi bir Drogba farklıyla maçı kazandı.””

“DROGBA BANA ‘BAK RIDVAN HOCA BEN FUTBOLUN FERİŞTAHIYIM’ DEDİ”

“Biz daha önceki programlarımızda yorumlar yaptık. Tabi her insan söylediğinizi farklı şekillerde yorumluyor. Drogba’yla ilgili kuşkularım vardı ama bugünkü maç itibariyle bir kuşkum kalmadı. Drogba bana “Bak Rıdvan hoca ben futbolun feriştahıyım” dedi. Drogba kişilik olarakta çok kaliteli bir insan. Zaten böyle karakterli olmazsanız dünyanın en önemli liglerinde en önemli kulüplerinde bu kadar uzun yıllar oynayamazsınız.”

“DROGBA BEN BU LİGE FAZLAYIM DİYOR”

“İlk resmi maçında, yeni bir ülkede bunları yapmak kolay iş değil. Burak’ın attığı topa dikkat ederseniz, çok yumuşak bir top gönderdi. Öyle havadan yumuşak gelen topa darbeli vurmanız gerekir. Havaya sıçrayıp darbeli bir vuruş yapmakta zordur ama Drogba çıkıyor ve topa darbeli bir şekilde vuruyor.

Ayrıca yaşına ve fiziğine göre oldukça hızlı bir Drogba var. Bir hoca oyuna sonradan aldığı bir oyuncusundan bundan başka birşey beklemez. Ne bekleniyorsa onu yaptı. Drogba için acaba diye düşündüğüm herşeyi bu maç itibariyle askıya aldım. Drogba ben bu lige fazlayım diyor.”

Yayınlanma Tarihi:23:00,