SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Doksan dakika daha oynarlardı!

15 Şubat 2013

İlk dört dakika sonrası Fenerbahçe 11-10'luk maç oynadı dün Grodno'daki Neman Stadı'nda. Raul Meireles'in gördüğü kırmızı kartın savunulacak tarafı yok. Portekizli bir sağdan bir soldan rakibine tekmeyi savurdu. Hakem de kolundan tutup kenara savurdu. Fenerbahçe’nin maçtan önce ne kadar avantajı varsa o kadar da handikabı vardı. Takımın orta alandaki beyni olan Emre'nin yokluğu teknik heyet için önemliydi. Buna karşın suni çim ve soğuk hava da cabasıydı. Üstüne üstlük Raul Meireles de kırmızı kart görünce ‘Ne oluyoruz' diye başladı gece.

Avrupa'da oynadığı son 4 deplasman maçından da galibiyetle dönen Fenerbahçe, dün gece ‘Tam bir Avrupalı' gibi oynadı. 86 dakika (uzatmalar hariç) rakip sahada 10 kişi oynamak ve istediğin sonucu almak neresinden bakarsanız bakın başarıdır.

Kimse rakibin zayıf olduğunu bana anlatamaz. Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih'i 3 golle uğurlayan BATE Borisov'a karşı futbolun gereği yapıldı. Deyim yerindeyse herkes ‘iki kişilik' oynadı. Daha açıkcası Meireles'in yükünü arkadaşları omuzladı. RÖVANŞIN seyircisiz oynaması kağıt üzerinde bir endişe olarak görülebilir. Ancak dün gece izlediğim BATE Borisov karşısında Fenerbahçe'nin turu kolay geçeceğini düşünüyorum.

Beraberlik yeterli!

Cristian ve Mehmet Topal müthiş oynadılar. Maça ofansif görevle başlayan Cristian takım eksik kaldıktan sonra mecburen geri çekildi. Borisov'a orta alanda fazla top yapma şansı tanımadılar. Sonlara doğru yorgunluk belirtisi başladı. Webo'nun kenara alınması üzerine Sow kanattan içeri girdi. Ancak beklediği topları alamadı.

Maç boyunca bir kurtarış yapan kaleci Volkan, Avrupa Kupaları'ndaki belki de en rahat maçlarından birini oynadı. Son dakikalarda şuursuz saldıran Borisov'un gol atmaya gücü yoktu. Fenerbahçe'nin ise gücü çoktu. Futbolcular adeta ‘Bir 90 dakika dahaya oynarız' mesajı verdi. Bence ikinci 90 dakikada da rakip gol atamazdı.

Beraberlik rövanş için yeterli sonuç olarak görünüyor. Ancak futbolun sürpriz oyunu olduğunu unutmazsak!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek