SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BATE Borisov maçının ardından konuşan Kocaman, “Hıncal Uluç'un benimle alakalı yorumu ‘bip'miş. Bip iyi mi kötü mü bilmiyorum. Kötüyse sahibine iade ediyorum.Ustalar böyleyse böyle ustalığa “bip” o zaman… Türkiye'nin seviyesi bu yazıklar olsun. Bunlar insanlara önderlik yapıyor. Antrenörlük hikaye olabilir ama seviye maalesef bu… Allah müstahakını versin onların. Kötü sözü sahibine iade ediyorum” dedi, “Lanet olsun” diyerek masadan kalktı.

HINCAL ULUÇ’TAN YANIT GELDİ

Aykut Kocaman’ın bu sözlerine Hıncal Uluç’tan da yanıt geldi. Uluç, “Aykut Hoca’nın ne dediğini bilmiyorum şu anda sizden duyuyorum ama ne dediyse %100 haklı. Çok daha sert de tepkiler gösterebilirdi, dava da açabilirdi” dedi.

Uluç şunları söyledi:

“Bip bip” Türkiye’de değil sadece, bütün dünya televizyonlarında hakaret sözcüğünün yerine kullanılan işarettir. Yani, Amerikan televizyonunda İngiliz televizyonunda Türk televizyonunda, birisi birşey konuşurken ‘bip’ sözcüğünü duyuyorsanız, bilin ki orada hakaret ediyordur ve böyle bir ‘bip bip’ diye bir şey yok.”

“HALİL AÇIKLAYACAĞIM DEMİŞTİ”

“Halil’in (Halil Özer) yazısında da şaşkına döndüm ve Halil’i aradım. Bu nereden çıktı ‘bip bip’ diye, böyle birşey olabilir mi, ‘bip’ hakaret sözcüğüdür. Ben durup dururken Aykut Hoca’ya niye hakaret edeyim. Dedim olay şu, yani Halil “Merak etme abi, ben köşemde yazar açıklarım” dedi ama hala açıklamamış ki Aykut Hoca cevap veriyor. Yerden göğe haklı olarak.”

“HALİL HINZIR BİR GAZETECİLİK YAPTI GALİBA”

“Konserdeydim ben, telefonum çaldı konserin arasında. Halil Özer; “Hıncal Abi, vaktin uygunsa arkadaşlar seni biraz sonra arayacaklar, bir soru soracaklar” dedi. “Aykut Hoca iyi bir hoca mıdır” soru da bu. Ben de dedim ki; “Arkadaşlarına söyle aramasınlar, şu anda konserdeyim, konser arası, konser başladığı zaman da telefonumu açmam söz konusu olamaz ama sen cevabı not edebilirsin” dedim, “Cevap çünkü tek kelime, değil”.

Ertesi gün kocaman bir sayfa yapmışlar HaberTürk’te, ben de karıştırıyorum. Herkesin yanıtları var, benim tek kelimelik yanıtım yok. Gırgır olsun diye Halil’e telefon açtım. Dedim ki; “Benim cevabım tek kelime diye beğenmedin galiba”. Halil de dedi ki; “Abi ben seni şaka ettin zannettim ya”, ben de; “Niye şaka olsun, böyle bir soru”, Halil; “Ben yazar açıklarım abi o zaman” dedi. Ondan sonra bip bip diye bir yazı çıktı. Telefonum kapanırken çıkan sesi benim cevabım mı zannetti, yoksa kendi hınzırlığı içinde bir gazetecilik mi yaptı hakikaten bilmiyorum ama ben yazıyı hemen okur okumaz Halil’e telefon açtım, “Hemen bunu düzelt” dedim. Belki düzeltecektir yani bilmiyorum.”

Yayınlanma Tarihi:10:34,