SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İbrahim Toraman, sözleşme uzatma görüşmeleri için tarih isteyen yöneticilere, “Önümüzde zorlu bir fikstür var. Birkaç hafta geçsin imzalar atılır” diyerek konsantrasyon vurgusu yaptı.

Beşiktaş’ta varsa yoksa lig maratonu… Feda sezonunda beklenenden daha iyi bir futbol sergileyen, ligde şampiyonluğu kovalarken diğer yandan da Şampiyonlar Ligi barajından uzak kalmak istemeyen siyah-beyazlı takımda gözlerin çevrildiği bir diğer olay da futbolcu kontratları. Hilbert gibi istikrarlı, Muhammed Demirci gibi gelecek vaat eden kontratı bitecek isimlerin arasında çok önemli bir futbolcu daha var: Kaptan İbrahim Toraman…

FİKSTÜRÜ DÜŞÜNÜYOR

Toraman ile sözleşme uzatmak isteyen Beşiktaş Futbol Komitesi, geçtiğimiz günlerde tecrübeli oyuncudan ikinci etap görüşmeler için tarih istedi. Yöneticilere daha önce “Beşiktaş kaptanı para konuşmaz” diyen İbrahim Toraman bu kez de, “Önümüzde zorlu bir fikstür var. Bu haftalar geçsin gerekirse imzalar da atılır. Konsantrasyonumuzu sahaya verelim” mesajını gönderdi. Yönetim ise bu özveriden oldukça memnun kalarak beklemeye çekildi. Birkaç ufak pürüz dışında kaptanla anlaşma sağlanırken ilerleyen haftalarda imzaların atılması bekleniyor.

Beşiktaş bu sezon İbrahim Toraman'sız çıktığı iki maçın birini kazandı birinde berabere kaldı. Beşiktaş, kaptanın kadroda olmadığı Mersin İ.Y. maçını İnönü'de 3-0 kazandı. 11. haftadaki Bursaspor maçına da ilk 11'de başlayamayan Toraman, yeşil-beyazlılara karşı 89'da oyuna dahil oldu. Söz konusu mücadele ise 3-3 eşitlikle sona ermişti. Toraman, bu haftaki G.Antep maçında kart cezalısı.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:16,