SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atletico Madrid’i eski günlerine döndüren Diego Pablo Simeone’nin adı, İtalya’da kötü bir sezon geçiren Inter ile anılmaya başlandı. İtalyan yayın organı Mediaset’in haberine göre Inter’de başkan Massimo Moratti’nin, önümüzdeki sezon takımın başına Arjantinli teknik adam Simeone’yi getirmeyi planladığı iddia edildi.

1997-1999 yılları arasında Inter forması giyen Simeone’nin sözleşmesi sezon sonunda bitmesine rağmen Atletico Madrid yönetiminin Arjantinli’yi bırakmayacağı iddiası da ortaya atılmaya başlandı.

Önümüzdeki sezon için Andrea Stramaccioni ile yola devam etmesi beklenmeyen Moratti’nin ise Simeone’yi ikna edememesi halinde, aklından geçirdiği başka isimler de var. Inter başkanının bu durumda, Lazio’nun teknik direktörü Vladimir Petkovic, Napoli’nin başında olan Walter Mazzarri veya son olarak Fransa Milli Takımı’nı çalıştıran Laurent Blanc arasında bir tercih yapacağı kulaktan kulağa dolaşmaya başladı.

Sezona 37 yaşındaki Andrea Stramaccioni ile başlayan Inter, 24 haftası geride kalan Serie A’da topladığı 43 puanla zirve takibini uzaktan da olsa sürdürüyor.

 

Yayınlanma Tarihi:09:45,