SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vatan’dan İbrahim Seten’e konuşan Dilmen, “Bu saatten sonra şampiyonluğu Galatasaray kaybeder, başkası kazanmaz. Kalan 13 haftayı Fenerbahçe lider bitirebilir, ama lig gene de Galatasaray’ın olur gibi geliyor. Eğer gene böyle olur ve Galatasaray Kadıköy’e şampiyon gelirse, ceze alırım bir şey yaparım, gider başka yerde oynarım bu maçı. Tabii bu bir şaka, aman ha!” ifadelerini kullandı.

Objektif bir yorumcu olduğunu söyleyen Dilmen, “Geçen sene Galatasaray hakkıyla şampiyon oldu dedim, kimse oraya bakmadı. Melo tükürmemiştir diyorum mesela. Verilen ceza bence doğru değil, Felip Melo tükürmemiştir. Sneijder de mesela önümüzdeki sene coşacaktır. Çok iyi bir oyuncu, ama her maç 2-3 tane atacak zannetmeyin. Doğru yaşta geldi, çok iyi bir orta saha, Önümüzdeki sene müthiş oynar. Bu sene fiziken %100 oynaması zor” diye konuştu.

Drogba mı Sow mu?

Yeni transferlerden Didier Drogba hakkında  da konuşan Dilmen, “Ben Drogba havalı bir transfer, ama teknik olarak kuşkuluyum. Galatasaray konu olunca manipülasyon çok yapılıyor. Mesela ben ‘Galatasaray, Drogba için büyük şans’ diyerek kulübü onore ettim. ‘Drogba dünyada çok ses getirecek, Türkiye’de yaşayan bir futbolsever olarak çok havalı ve güzel bir transfer’ dedim. Gidip ‘Teknik olarak şüphelerim’ var dediğimde sorun oldu ama” dedi.

Ünlü yorumcu, ‘Drogba mı Sow mu?’ sorusuna ise “5 sene önce olsa Drogba, ama şimdi Sow” yanıtı verdi.

Schalke çantada keklik değil…

Galatasaray’ın Avrupadaki şansını da değerlendiren Dilmen, “Bence Schalke çantada keklik değil. Bence durumlar %60’a %40 Galatasarary lehine. Avrupadaki maçlarını es geçiyorum, Galatasaray’ın Antalya maçındaki yapısından bahsedeceğim. Böyle oynayan Galatasaray’ı kimse kolay kolay eleyemez” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe %70’e %30 BATE’yi eler…

Fenerbahçe’nin de şansının büyük olduğunu ancak rehavetin oluşmaması gerektiğini belirten Rıdvan Dilmen, “Kocaman 4-5 maçlarını izlemiş, disiplinli takım. Tur için %70’e %30 Fenerbahçe diyorum. Rakibi tanımıyorum, ama Aykut hoca kontrollü ve disiplinli bir takım diyor. Son günlerde ben de maçlarını izlemeye başladım. %50 şans veriyordum iki takıma da, ama şimdi %70’e %30 diyorum” dedi.