SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Fenerbahçe’ye üye olsun!’

Galatasaray'ın eski başkanlarından Adnan Polat'ın CNN Türk televizyonunda katıldığı 'Aykırı Sorular' programında yaptığı açıklamalar tartışılmaya devam ediyor.

Güncellenme: 13:07, 14/02/2013
‘Fenerbahçe’ye üye olsun!’

“Galatasaray’ın tarih boyunca şike yapmadığına kefil olamam” diyen Polat’a bir eleştiri de Hıncal Uluç’tan geldi ancak Uluç diğer eleştirilerin aksine, “Galatasaray’ın şike yapmadığını ben de söyleyemem ya da Fenerbahçe’nin ya da Manchester United’ın, ya da… Kim söyleyebilir ki? ‘Benim görevde olduğum dönemde yapmadık’ demesi dahi aslında bir protokoler sözcük. Adnan Polat yapmamış olabilir ama başkası yapmış olabilir. Adnan’ın haberi bile olmaz, ruhu bile duymaz. Eski bir Galatasaray Başkanı’nın bu konuda konuşması gereksiz. Bana sorsalar ‘Bu nasıl soru’ derim” dedi.

Polat’ın Aziz Yıldırım’a ‘dostum’ demesini çok yadırgadığını anlatan Uluç, “Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçeli olmayan herhangi birisiyle dost olması söz konusu değil. Bütün eylemleri ve söylemleri Galatasaray düşmanlığını ve Galatasaray nefretini anlatan, durmadan Galatasaray ve Fenerbahçe’nin arasının açılmasını, uçurumlar oluşmasını sağlayan o dünyalar güzeli ‘ezeli rekabeti’ bir düşmanlığa dönüştüren bir adam Adnan Polat’ın dostuysa ben bundan sonra Adnan Polat için ‘Dostum’ demeyi çok düşünerek kullanacağım. ‘Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim’ demişler. Bu Adnan Polat’ın bütün yöneticilik yaşamında yaptığı en büyük gaftır” ifadelerini kullandı.

“O zaman Fenerbahçe’ye gitsin, üye olsun” diyen Uluç, Aziz Yıldırım’ın Polat’ı yönetim kuruluna alıp çok da iyi işler vereceğini söyledi. Uluç, ” Aziz Yıldırım, Galatasaray’dan gelenleri almaya çok meraklı çünkü. Adnan Polat’ı yönetimine alır, koltuğunun altına oturtur. Hayırlı olsun dostlukları!” dedi.

Yayınlanma Tarihi:12:11,