SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden Yeşil Giresun Belediyespor Kulübü Başkanvekili Bülent Yavuz, “Bizim bir salona ihtiyacımız var. 10 bin kişilik salon yapın, orayı da dolduralım” dedi.

Geçtiğimiz cumartesi günü oynanan Pi Koleji maçında Yeşil Giresun Belediyesporlu birçok taraftar salona giremedi. Salonun yetersizliğinden şikâyet eden Yeşil Beyazlılarda Başkanvekili Bülent Yavuz, kendilerinin sportif başarı için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini söyledi.

Yavuz, yaptığı açıklamada,“Bu şehrin böyle bir heyecana ve böyle bir başarıya ihtiyacı vardı. Bunun en açık göstergesi de bizi destekleyen taraftarımızdır. 1000 kişi dışarıda kalıyor bir o kadar da dolu diye gelmeyen var. Madem ihtiyaca göre, madem her şey talebe göre, 10.000 kişilik salon yapın 10.000 kişi olalım. Bizim kapı önünde kalmayacağımız, içeri girmek için polise mukavemet etmeyeceğimiz bir salona ihtiyacımız var.”Diye konuştu.

YAVUZ: “BEKO'YA SALON HAZIR DEĞİL”

“BEKO Basketbol 1. Ligi'ne çıkmamız halinde ise meydana gelecek izdihamı düşünmek dahi istemiyorum.” Diyen Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Basketbola gösterilen ilgi elbette çok mutluluk verici ancak elinde bileti, kombinesi olanların dışarıda kalması, her maç yüzlerce kişinin içeri girememesi ciddi bir sorun haline geldi. Kentimizde sadece bir salon var. Diğer takımlar anlayış göstermese antrenman dahi yapamayabiliriz.” dedi.

GİRESUNLULARDAN DEV ORGANİZASYON

Diğer yandan Giresunlular sosyal medyada Giresun'a salon yapılması için atağa geçti. Giresunlular Twitter üzerinden seslerini Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a duyurmaya çalışacak. Bu akşam saat 20.00′da #Giresunayenisalonistiyoruz bağlantısıyla Twitter'de gündem oluşturacak.

Özgür ERDOĞAN

Yayınlanma Tarihi:13:31,