SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mahkeme, 2008'de alınan Çek futbolcunun transferinde usulsüzlük yapıldığına karar verirse mali kongre iptal edilecek ve bu sayede 104 milyon TL'Lik senetlerın geçersiz kalma ihtimali doğacak.

Beşiktaş’ta Yıldırım Demirören dönemiyle ilgili ilginç bir gelişme yaşanıyor. Siyah-beyazlı kulübün 24 Şubat'ta yapılacak Olağan Mali Kongresi'nde şu an TFF'nin başında bulunan eski başkan ve yönetimine ait periyot ibraya sunulacak. Kulübü zarara uğrattığı iddia edilen Demirören'e kongre üyelerinin nasıl bir tavır alacağı merakla bekleniyor. Ama bundan önemlisi 2008 yılında Zapotocny transferinde siyah-beyazlı kulübü zarara uğrattığı ve yanlış bilgilendirme yapıldığı gerekçesiyle Yıldırım Demirören yönetimine açılan dava bekleniyor.

FULYA PROJESİ DE DAVALIK

Mevcut yönetimin merakla beklediği davanın detayları ise hayli ilginç. Maliye Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı inceleme sonunda Yıldırım Demirören'in o dönemki yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunuluyor ve dava açılıyor. Davanın kazanılması durumunda hukuken 2007 yılına dönülecek ve Demirören'in ibra edildiği mali kongrenin tekrarı gerekecek. Böylece Yıldırım Demirören'in elinde bulunan toplam 104 milyon TL'lik senetlerin iptali sözkonusu olacak. Yani Beşiktaş Kulübü, kendini zarara uğrattığı gerekçesiyle Demirören'in senetlerini geçersiz kılabilecek. Ayrıca Fulya Projesi ile ilgili de açılan davadan kulübün lehine bir karar çıkması bekleniyor. Çünkü Beşiktaş'a ait arazi üzerinde kulübe 1 metrekarelik bir alan bile verilmemiş durumda.