SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Rakip saha organizasyonu güçlü bir ekip. Ancak uzun aradan sonra ilk resmi maçlarını bizimle oynayacaklar. Genel kriterler dışında bu bizim avantajımız olarak gözüküyor.”

Zorlu Bate Borisov maçı öncesi bir basın toplantısı düzenleyen F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, zorlu bir karşılaşma olacağını ancak avantajın kendilerinde olduğunu söyledi. Rakibin zorlu bir gruptan geldiğinin altını çizen Kocaman şunları söyledi: “Öncelikle bu maçı, ardından da sahamızda oynayacağımız maçı kazanmak istiyoruz. Zorlu geçeceğini söylemem doğru olacaktır. Rakibimiz zorlu bir gruptan geldi. Disiplinli, futbol adına doğru hamleleri yapmaya çalışan ve en önemlisi de saha organizasyonu kuvvetli bir takım. Bizim için genel kriter dışında avantaj olacak şey ise rakibin ilk resmi maçını bizimle oynayacak olmaları. Bu bizim adımıza küçük de olsa bir avantaj olarak gözüküyor.”

Basın toplantısına Mert Günok ile katılan Kocaman, bir gazetecinin “Bu Mert'in oynayacağına mı işaret?” sorusu üzerine ise “Bir aksilik olmazsa kalede Volkan oynayacak” yanıtını verdi. Diğer futbolcularının da performanslarına değinen genç teknik adam “Webo'nun bizi hücum anlamında rahatlattığını söyleyebilirim. Büyük ihtimalle o da maç kadrosunda olacak. Yobo'nun bu maçta değil ama Trabzon maçında oynama ihtimali var.

29 kişilik bir kadromuz var ve her maça 18-19 kişi çıkarmaya çalışıyoruz. Başta Krasic olmak üzere her oyuncumuz değerlidir. Benim tek amacım var o da, doğru adamları doğru maçlarda oynatmak” dedi.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:12,