SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’a mecburi iniş!

UEFA Avrupa Ligi'nde yarın akşam deplasmanda BATE ile karşılaşacak Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım Trabzonspor maçı için bu kente mecburi iniş yapacak.

Güncellenme: 11:31, 13/02/2013
Trabzon’a mecburi iniş!

Perşembe akşamı UEFA’da BATE Borisov ile karşılaşacak olan Fenerbahçe, bugün saat 15.00’te özel uçakla Grodno’ya uçacak. Karşılaşmanın ardından ertesi sabah Belarus’tan yola çıkacak olan Sarı-Lacivertli ekip Pazar akşamı oynanacak maç için Rize’de kampa girecek. Fenerbahçe kafilesi Rize’de havalanı olmadığı için özel uçakla Trabzon’a iniş yapacak. Aralarında Başkan Yıldırım’ın da bulunduğu diğer yöneticiler ise Trabzon’a kadar gitmelerine karşın uçaktan hiç inmeden İstanbul’a geri dönecekler.

3 Temmuz sürecinden sonra Trabzonspor ile Fenerbahçe ilişkileri bir hayli gerilmişti. Bu gerginlik sonrasında Aziz Yıldırım, “Hayatım boyunca bir daha Trabzon’a gitmem” demişti. Yıldırım, bu sayede Trabzon’a ayak basmış olacak.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, önce ‘Buyursun gelsinler’ diyerek Yıldırım’ı maça davet etmişti ama daha sonra kentteki atmosferi gözönünde bulundurarak, ‘Şartlar uygun değil. F.Bahçeli yöneticiler gelmesin’ açıklamasını yapmıştı.