SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, hukuka uygun karar vermediğini düşündükleri Tahkim Kurulu hakkında suç duyurusunda bulunmak için harekete geçtiklerini söyledi.

Ne olduysa F.Bahçeli Raul Meireles'in aldığı 11 maçlık cezanın 4'e düşürülüp, Melo'ya aynı uygulamanın yapılmamasıyla oldu. Bu duruma çok sinirlenen ve çifte standart uygulandığını düşünen sarı-kırmızılılar Tahkim Kurulu'na adeta savaş açtı. Tahkim'in tarafsızlığına inanmadıklarını belirten G.Saray Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, Beyaz TV'ye zehir zemberek açıklamalarda bulundu: “Bizdeki Tahkim Kurulu'nun içi boş. G.Saray Yönetimi olarak biz Tahkim'i orada görmek istemiyoruz. Çünkü verdikleri kararlar hukuka uygun değildir.

YARGI TARAF TUTAMAZ

Tahkim’in görevini kötüye kullandığını düşünüyoruz. Ve bu arkadaşlar hakkında suç duyurusunda bulunmak istiyoruz. Bizde bu konuda gerekli hukuki girişimlerin alt yapısını oluşturuyoruz. Yargı görevini yaparken taraf tutamaz. Yargı görevini yaparken önündeki belgeleri gerçeğe uykun şekilde değerlendirmek zorundadır. Biz kurum olarak Melo olayının işleyişine bakıyoruz ve görev ihmali olduğunu düşünüyoruz.”