SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ı kurtaracak proje olarak görülen Yeni İnönü Stadı için artık son dönemece girildi.

Projenin ayrıntıları yavaş yavaş şekillenirken, Siya-Beyazlılar yeni stattan yıllık 84 milyon lira gelir elde etmeyi bekliyor. 42 bin kişilik kapasiteye sahip olması planlanan yeni stat projesinin ayrıntıları ise şöyle:

950 kişilik loca, yaklaşık 5 bin VIP koltuk ve 30 bin normal koltuk. Yönetimin mayıs ayında ilk kazmayı vurmak istediği projenin bir diğer ayrıntısı da stadın boyutunun değişmeyecek olması.

”YAP-İŞLET-DEVRET OLMAZ”

Başkan Fikret Orman, yap-işlet-devret modeline sıcak bakmadığını belirtirken “Para kazanacağız diye bekleyemeyiz. Kredi alıp yapmak daha çok işimize geliyor. Stat gelirlerinden dolayı Galatasaray ve Fenerbahçe'nin yılda 40 milyon dolar gerisindeyiz” ifadelerini kullandı. Projeden Sorumlu Yönetici Umut Güner ise “Tüm ayrıntılarını başkanımızla birlikte açıklayacağız” dedi.

SARAN İNCELEME YAPTI

Yenİ İnönü Stadı için 5 ay önce Güner, Saran Holding Yönetim Kurul Başkanı Sadettin Saran ile Almanya'da önemli statları incelerken, IMG firması ise stadın sadece satış pazarlama organizasyonu konusunda proje geliştirdiğini açıkladı. Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan, yeni stadın 10 yıllık işletmesini almak için Beşiktaş'la anlaşmaya yakın olduklarını açıkladı.

trtspor