SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Selçuk İnan'ı sezon başından beri takip eden ve Şampiyonlar Ligi'ndeki Schalke maçlarında markaja alacak olan Çizme ekibi, Andrea Pirlo'nun boşluğunu milli yıldızla doldurmak istiyor.

Türk futbolunun son yıllardaki yükselen en büyük değerlerinden birisi olan Selçuk İnan'ı önümüzdeki sezon dünyanın en önemli takımlarından birisinde forma giyerken görebiliriz. Sarı-kırmızılı formayı iki yıldır giyen ve formunda inanılmaz bir yükseliş yaşanan Selçuk'a İtalyan devi Milan talip oldu. Sezon başından itibaren ‘Yerli Xavi' lakaplı yıldızı takibine alan İtalyanlar, Şampiyonlar Ligi'ndeki Schalke maçlarında milli yıldızı izlemesi için bir ekip görevlendirdi. Böylece Selçuk İnan için son karar verilecek.

BARÇA DA İZLEMİŞTİ

Önceki sezon Juventus'a gönderilen Andrea Pirlo'nun yerini bir türlü dolduramayan Milan, Selçuk'la bu açığını gidermek istiyor. 10 yıl aralıksız olarak Milan forması giyen İtalyan futbolcuya tarzıyla çok benzetilen G.Saray'ın 28 yaşındaki maestrosunu daha önce de Barcelona izlemeye almış ancak bir sonuç çıkmamıştı. Sarı-kırmızılıların satmaya yanaşmadığı ancak Milan gibi bir takım karşısında elde tutamayacağını bildiği Selçuk için oldukça yüksek bir bonservis bedeli isteyeceği biliniyor. Bakalım Selçuk, Milan'ın ‘Yeni Pirlo'su olabilecek mi?

Bahadır Çokişler