SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fernandes'in kalma şartı ise daha iddialı bir takım kurulması…

Manuel Fernandes… Beşiktaşlı taraftarların sevgilisi… 2010-2011 sezonunun devre arasında geldiği Kara Kartal'da her geçen gün performansının üzerine koyan Portekizli yıldızın siyah-beyazlı forma altındaki geleceğine ilişkin detayları AMK açıklıyor. Elazığspor maçında 8 maçlık suskunluğuna son verip Süper Lig'deki bu sezon 6. golünü atan Fernandes yurtdışından gelen tekliflere rağmen Beşiktaş'tan ayrılmayı düşünmüyor.

‘PARA SORUN OLMAZ’

Yönetimin kendisiyle resmi olarak temas kurduğu anda sözleşme uzatma konusunda sorun çıkarmayacağını belirten yıldız orta saha oyuncusunun tek şartı önümüzdeki yıllarda daha iddialı bir takım kurulması olacak. Beşiktaş'ın özellikle mali açıdan zor bir süreçten geçtiğinin farkında olduğunu belirten Manu paranın kendisi için öncelikle araç olmadığının altını çizip, yakın çevresine “Yönetimle anlaşmam konusunda en ufak bir sorun olmaz. Yeni kontrat imzalarım ama daha iddialı bir takım kurulmalı. Tabiki finansal açıdan sıkıntılı günler geçirdiğimizin farkındayız. Ancak başarı için motivasyon herşeyden önemlidir” açıklamasını yaptı.

‘SONUNA KADAR SAVAŞACAĞIZ’

Teknik direktör Samet Aybaba ile herhangi bir sorunu olamayacağını da vurgulayan Portekizli yıldız, Karabükspor önünde oyundan çıkan bir futbolcunun içgüdüsüyle doğal bir reaksiyon gösterdiğini söyleyip artık bu olayın geride kaldığını ve unutulması gerektiğini ifade etti. Form durumunun günden güne iyiye gittiğini dile getiren Fernandes sakatlığını da tam anlamıyla atlattığını kaydetti. Beşiktaş'ı bu sezon şampiyonluk yarışı içinde görmeyenlerin ne büyük yanılgı içine düştüklerini göstermeye devam edeceklerini belirten Manu, “Sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:16,