SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir dönem F.Bahçe’de de forma giyen Andre Santos,geçtiğimiz günlerde Arsenal’den kiralık olarak Gremio’ya transfer olmuştu. Yetenekli oyuncu Brezilya'da geçireceği başarılı dönem sonrasında İngiltere'ye döneceğini belirtti.

Transfer kararını Arsene Wenger ile beraber verdiklerini dile getiren Brezilyalı oyuncu, Evening Standard’a yaptığı açıklamada, “Wenger ile yaptığım görüşme sonrasında bu kararı aldım. Eski formumu yakalamak adına kiralık olarak gitmemin iyi bir tercih olacağına karar verdik. Bana sarıldı ve Arsenal'in kapılarının bana her zaman açık olduğunu söyledi” dedi.

Sözleşmesinin sonuna kadar Arsenal'de kalmak istediğini söyleyen Andre Santos, “Kalmamı istedi. Ama her şeyden önce mutlu olmamı istedi. Futbol oynamadığım zaman mutlu olmam mümkün değil. Ama Arsenal'de hâlâ bir geleceğim olduğuna inanıyorum. Arsenal forması giymek büyük bir gurur. Benim oynadığım pozisyona yeni bir oyuncu alınınca, forma şansım ciddi anlamda azalmıştı. Ben de böyle bir karar verdim” diye konuştu.

Robin van Persie olayı sonrasında taraftarla arasının açılmasına üzgün olduğunu sözlerine ekleyen Andre Santos, “Başlarda çok iyi bir ilişkimiz vardı. Ancak Van Persie olayı sonrasında sorunlar oldu. Özür diledim ve yoluma devam ettim. Arsenal taraftarıan saygı duyuyorum. Umarım en kısa sürede dönerim ve onlara futbolumla büyük mutluluklar yaşatırım” şeklinde konuştu.

goal.com