SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz… Trabzonspor formasıyla 33 gol attıktan sonra uzun uğraşlar sonucu G.Saray cephesine katılmıştı. Ligde görevini yapan ‘Kral', Şampiyonlar Ligi arenasında ise Aslan'ı adeta tek başına sırtlamıştı. Takımının attığı 7 golün 6'sının altına imzasını atan Burak Yılmaz, belki de Sneijder, Drogba gibi transferlerin yapılmasına önayak oldu.

Didier Drogba… Onu anlatmaya kelimeler yetmez. Zaten G.Saray da her yeni transferini uzun uzun resmi sitesinden tanıtırken ‘Afrika Aslanı' için buna gerek bile görmemişti. Geçen sezon Chelsea'nin Devler Ligi kupasını kazanmasında başrol onundu. Devre arasında birçok teklifin arasından sarı-kırmızılıları seçti ve Burak Yılmaz'ın partneri oldu.

ŞUTLARI MERMİ GİBİ 

Şimdi Burak ve Drogba, G.Saray'ın klasik ‘parçalı' forması altında buluştu. Türk futbolunun klasik “Yanyana oynarlar mı?” sorusu da hemen dillendirilmeye başlandı. Önce Burak'ın Drogba transferi nedeniyle huzursuz olduğu dedikoduları ortalıkta dolaştı. Ancak G.Saray'ın idmanındaki görüntüler hiç de öyle söylemiyor. Birbirleriyle kısa zamanda iletişim kuran ikilinin bu samimi halleri en çok da onları birlikte kullanmayı planlayan Fatih Terim'i mutlu ediyor. İdmanlarda kaleyi şut bombardımanına tutan ikilinin gol oranının yüksek olması da dikkatlerden kaçmıyor.

“Drogba geldi, Burak'ın yüzü gülmüyor” dendi. Cevabı! 

İkili antrenmanlarda iki eski arkadaş gibi şakalaşıyor…

Farklı takımlarda yer alan ikili kıyasıya mücadelede…

Drogba bilek hareketleri ile beğeni topladı!

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK