SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor eski yöneticilerinden Özgür Tulun'un Dernekler Masası'na yaptığı müracaat sonuçlandı. Tüzük de belirtilen üye kayıt şartlarını tam olarak yerine gelmemesi sebebi ile son yapılan 67 üyenin üyelik vasfı düşmüş ve olağan genel kurula katılma haklarını kaybettiği belirtildi.

Tulun'un açıklaması şöyle: “Eskişehirspor kulübünün yaklaşan olağan genel kurulu öncesi her Eskişehirspor bilinci ve sorumluluğunu taşıyan Eskişehirspor üyesinin yapacağı gibi siz sayın basın mensuplarının da yakından takip ettiği üyelik sorununa ait yapmış olduğum başvuru sonuçlanmıştır. Sonucuna geçmeden önce bu büyük camianın bilmesini isterim ki ben ve benim gibi düşünen Eskişehirspor sevdalılarının tek isteği Büyük Eskişehirspor olgusunun yerleşmesi ve kaybolan itibarımızın geri kazanılmasıdır. Süper Lig serüveninde zaman zaman destek verdiğimiz ancak çoğu zaman eleştirdiğimiz yönetim şekli bir kez daha haklı olduğumuzu anlamamıza fırsat verdi.

Gerek yönetim şekli, gerekse şehri kucaklamak adına sadece kendi çıkar ve doğruları ile taraftarı hiçe sayan yöneticiler, seçim kaygıları içinde panik halinde geriye dönük yaptığı son üyeler ile güçlenmek isterken, gerek yapılan isimler gerekse yapılış şekli kamuoyu tarafından hiç hoş karşılanmamıştır.

2009 yılından bu yana üye başvuruları bulunan ve bir türlü üye olamayan gerçek taraftar üye yapılmazken, şehrin stadyumunu tarif yolu ile bulabilecek yandaş üyeler yapılmıştır.

Yapılan isimler tüm üyelerimiz gibi saygıdeğer insanlardır. Ancak seçim kazanma telaşı ile her açıklamalarında KURUMSAL yapısı olduğunu söyleyen yöneticiler, yaptıkları bu yandaş üyeleri tüzüğümüze uygun kayıt işlemlerini yapacak durumdan bile acizlerdir.

Yıllarca boş vadelerle oyalanan taraftar kulübün üye yapısından, borcundan habersiz pembe rüyalarla baş başa bırakılmıştır. Kendi içinde Tek Adamlık ilkesi ile yönetilen kulübümüz de oldubittiler ve masallarla uyutulan Büyük Taraftar artık uykudan uyanmıştır.

Sonuç olarak dernekler masasının kararından da anlaşılacağı gibi gerçekler ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu süreçte Siz değerli Basın mensupları aracılığı ile bir konunun altını çizmek istiyorum. Ben ve benim gibi düşünen tüm Eskişehirspor sevdalıları düzene çomak sokan değil, düzensizlik ve tek adam modelinden kurtulma mücadelesi veren insanlardır. İşlerine gelmediği için Bizleri oyuncbozan ilan edenler günü geldiğinde bu büyük camiaya hesap vermek zorunda kalacaklardır.

Tüzükte belirtilen üye kayıt şartlarını tam olarak yerine gelmemesi sebebi ile son yapılan 67 üyenin üyelik vasfı düşmüş ve olağan genel kurula katılma haklarını kaybetmişlerdir.

Sevdamız Eskişehirspor’un şeffaf, kanun tüzük ve yönetmeliklere uygun her türlü denetlemeye ve taraftarına açık bir yapıya kavuşması gerekmektedir. Bu kararın yönetimine ibret olmasını dilerim saygılarımla” dedi.