SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Drogba, Yıldırım’ın hayaliydi!’

Fenerbahçe’nin eski asbaşkanı Hakan Bilal Kutlualp, Galatasaray’ın golcüsü Didier Drogba için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 14:41, 13/02/2013
‘Drogba, Yıldırım’ın hayaliydi!’

Fildişili golcüyü başkan Aziz Yıldırım'ın da istediğini belirten Hakan Bilal Kutlualp “Kendisiyle çalıştım. Sayın başkan o dönem ‘İmkân olsa da Drogba'yı alabilsek' dedi. Böyle bir hayali vardı ama Drogba'nın o günkü pozisyonu çok farklıydı, o dönemde transfer edilmesi çok zordu” ifadelerini kullandı.

“Fener oyuncu ayartmaz”

Galatasaray'ın Drogba ve Sneijder gibi isimleri Türkiye getirmesinde Fenerbahçe'nin Hooijdonk, Roberto Carlos transferleriyle meydana getirdiği olumlu imajın da etkisi olduğunu belirtti.

Kutlualp, “Sneijder'i 5 ay önce almalıyız demiştim. Gerekli çalışmayı sarf etmedik, Galatasaray'a hayırlı olsun. Onları takdir ediyorum” dedi. Sarı-Lacivertli takımın Sneijder'in Galatasaray’a transferine taş koyduğu iddiaları için ise “Fenerbahçe'nin böyle bir girişimi olduğuna inanmıyorum. Suni bir tartışmadır. Eğer olursa da bu doğaldır. Bir kızı pek çok kişi ister, bir kişi alır” şeklinde konuştu.

Bilindiği üzere Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar bu iddiayı ortaya atmıştı. Hooijdonk'a engel iddiası Hakan Bilal Kutlualp, Aktar'ın iddialarının ardından gündeme gelen ‘Futbolcu ayartma' tartışmalarına yanıtı Hooijdonk ile verdi.

Kutlualp, “Hooijdonk'u transfer ederken 10 gün içinde kendisine teminatmektubu vermeliydik. Menajeri Rob Jansen 3 gün sonra aradı. ‘Mektup gelecek ama Hooijdonk çok endişeli. Bizi sürekli Galatasaray arıyor’ dedi” diye konuştu.

Dönemin Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'ın Avrupa'daki iş arkadaşı Haim Fresco ve Ivan Poster isimli birilerinin kendisini arayarak, Fenerbahçe'nin teminat mektubunu veremeyeceğini söylediğini belirten Kutlualp, “Galatasaray'ın bunu yapacağına inanmadım. Menajer oyunu dedim. Suni gündemlerle milyonları birbirine düşürmenin anlamı yok” ifadelerini kullandı.

Oyunu başkan oynar

Kutlualp, Aykut Kocaman'ın ‘Herkes kendi oyununu oynuyor' ifadeleri için ise, “Oyun oynayacak tek güç başkan Aziz Yıldırım'dır, iktidardır. Dergi, televizyon, internet onda” dedi.

Kutlualp, taraftarların istifa çağrılarına ‘Ben ne dersem o olur' yanıtını veren Yıldırım için ise “Eleştirilere hoşgörülü yaklaşmalı. Eleştiriler doğru yapılmazsa karşı çıkarız. Başkanı 6 yıldır eleştiriyorum. Hakkımda 3 yıl ihraç kararı alındı” dedi. (Radyospor)

Yayınlanma Tarihi:14:18,