SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hafta sonu Eskişehir’de oynanan karşılaşmayı 63-57 kaybeden sarı kırmızılılar, özel olarak hazırladığı 6 pozisyonluk görüntü ile MHK’nin kapısını çalacak.

İşte Galatasaray cephesinin bu maçla ilgili iddiaları…

ERSİN DAĞLI’YA ÇALINAN STEPS

Maçın bitmesine 6.53 dakika var. Skor 48-48. Burada düdük Gordon’a mı yoksa Ersin’e mi çalındı belli dahi olmuyor. Ancak iki oyuncu da steps yapmıyor. Pozisyonun içindeki hakem Murat Biricik yerine en uzak köşedeki Mehmet Keseratar hatalı yürüme kararı veriyor.

İPTAL EDİLEN FAUL SPORTMENLİK DIŞI

Bitime 6.27 dakika var. Pozisyonun hemen önündeki Serdar Ünal, Preldzic’in Engin Atsür’e hareketine sportmenlik dışı faul veriyor. Ancak düdüğü çaldıktan sonra Murat Biricik, Serdar Ünal ile göz göze geliyor ve kararı bozup faulü iptal ettiriyor.

OĞUZ SAVAŞ İÇİN KRİTİK KARAR

Kalan süre 4 dakika 32 saniye. Skor, 51-50 G.Saray lehine. Oğuz Savaş, kalçasını çıkarıyor ve kolunu da toptan ziyade Engin Atsür’ün bacağına uzatıyor. Burada faul verilmiyor, devamında Galatasaray üçlük yiyor. Ayrıca faul çalınsa Oğuz Savaş 5. faulünü alacak.

ANDERSEN, GORDON’U TAHRİK ETTİ

Son 4 dakikaya girilirken Andersen, Gordon’u itip, tahrik ediyor. Gordon diskalifiye oluyor. Ancak Andersen cezasız kalıyor. Rakibi tahrik ettiği için teknik faul alması gerek. Fenerbahçe Ülkerli oyuncunun Mersin maçındaki benzer hareketi ve aldığı teknik faul de MHK’ya gönderilecek.

KENARDA HAVLU KAVGASI

Bitime 1 dakikanın biraz üzerinde zaman var. Maç 58-55 F.Bahçe lehine. Önce sarı lacivertli takımdan Barış Ermiş havlu isteyen milli takımdan arkadaşı Engin Atsür’e havlu veriyor. Ancak Kaya Peker, Galatasaraylı oyuncu yüzünü silerken elindeki havluyu sert şekilde çekiyor ve alıyor.

HAKEM GÖRÜP ‘YAPMA’ DEDİ

Bitime 1 dakika 12 saniye var. Engin dip çizgide pas beklerken, Fenerbahçe benchindeki Kaya Peker ayağa kalkıp, kendisini kolundan çekiyor. Yani saha içindeki oyuncuya müdahalede bulunuyor. Hakem Mehmet Keseratar, bu hareketi görüyor. Ancak sadece Kaya Peker’e “Yapma” diyor. Basketbol talimatları ise buna çok net şekilde ‘teknik faul’ ve ‘diskalifiye’ diyor. Hatta Fenerbahçe Ülker Menajeri Serdar Apaydın bile oyuncusuna tepki gösteriyor.

Yayınlanma Tarihi:15:36,