SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uzun bir süredir sağlık sorunları ile uğraşan Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın tedavi sürecine katkıda bulunmak amacıyla iş dünyasının duayen ismi Rahmi Koç seferber oldu. 1 haftadır tedavi olduğu Fulya Acıbadem Hastanesi’nden Taburcu olan Seba, şimdi Düzce’nin Hendek ilçesine bağlı Bıçkı köyünde bir süre dinlenecek.

KOÇ DEVREYE GİRDİ

1984-2000 yılları arasında başkanlık yaptığı dönemde Süleyman Seba’ya en büyük desteği veren Rahmi Koç, Onursal Başkanı şimdi yeniden eski sağlığına kavuşturmak içinde devreye girdi. Kalp ve Damar Cerrahisi alanında ün yapmış ve ABD’de bulunan Dr. Antonio M.Gotto Jr’yi İstanbul’a çağırdı. Randevuları dolu olmasına rağmen Dr. Gotto, 19-20 Şubat tarihleri arasında İstanbul’a gelerek Seba’ya bir dizi konsültasyon yapacak ve tetkiklerde bulunacak.

MİNNET BORÇLUYUM

Hastaneden ayrılmadan önce konuşan Süleyman Seba, “Rahmi Bey Beşiktaş’lılığın dışında ne kadar büyük bir insan olduğunu yine gösterdi. Kendisine minnet borçluyum” dedi.

ANTONIO M. GOTTO JR KİMDİR

Antonio M. Gotto Jr., MD, DPhil, Stephen ve Suzanne Weiss Dekanı ve New York Cornell Üniversitesi Weill Tıp Fakültesi, tıp profesörü olarak görev yapıyor. Daha önce, Houston, Texas Baylor College of Medicine de, o Bob ve Vivian Smith Profesör ve Tıp, bilimsel DeBakey Kalp Merkezi direktörü ve Ateroskleroz ve Lipoprotein Araştırma JS Abercrombie Profesör Başkanı sahibinin Bölümü başkanıydı. Ayrıca Houston Methodist Hastanesi’nde İç Hastalıkları Servisi şefi olarak görev yaptı. Dr Gotto ayrıca kolesterol düşürücü ilaç tedavisi kalp hastalığı riskini azalttığını gösteren birkaç dönüm klinik çalışmalarda öncü bir rol oynamıştır.