SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devre arasında Mustafa Denizli'nin takımın başına gelişiyle çıkışa geçen Karadeniz temsilcisi, emin adımlarla zirveye yürüyor. Türkiye'de hangi takıma el attıysa şampiyon yapan efsane hoca, Rizespor'u da Süper Lig'e taşıyacak gibi. 4 maçlık periyotta Rize'nin başında olan Denizli, 3 galibiyet ve 1 yenilgi elde etti. Ligin ilk yarısında 23 gol atan yeşil-mavili ekip, başarılı hocanın gelişiyle 4 maçta 13 gol atma başarısı gösterdi. 9 yıl sonra 5 gollü bir galibiyetle tanışan Rizespor'da gelen bu başarının tek mimarı Mustafa Denizli ve öğrencileri.

Çaykur Rizespor Yönetimi'nin taraftarlara armağanı olan Mustafa Denizli, tüm camianın gönlüne su serpti.

ŞAMPİYONLUK İÇİN GELDİM

Alınan galibiyetlerin tesadüf olmadığını dile getiren efsane hoca, “Rize'ye gelişimin bir sebebi vardı. Bu da şampiyonluktu. Takımın başına geldiğim günden buyana hiç umutsuzluğa kapılmadım. Rizespor'a geç kalınmış bir sevinci tattırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İyi neticeler aldıkça taraftarları stada çekiyoruz. Futbolun en önemli unsurlarının başında tribünün geliyor. Taraftarın ilgisi bize büyük şevk ve umut veriyor. Bu yolda itici güce çok ihtiyacımız var. İnşallah hep birlikte mutlu sona ulaşırız” dedi.

9 YILLIK HASRET SONA ERDİ

Son olarak 5 farklı galibiyetini 9 yıl önce SB Elazığspor'a karşı 5-4 alan Çaykur Rizespor bu hasretine Mustafa Denizli yönetiminde Göztepe'yi 5-1 yenerek son verdi.