SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Boca Juniors’ın efsane oyuncularından Juan Pablo Riquelme, eski takımına dönüşünün mutluluğunu yaşıyor.

34 yaşındaki yıldız oyuncu, Boca Juniors’ta 4. dönemini yaşamaya hazırlanıyor. Boca ile daha da çok kupa kaldırmak istediğini belirten veteran oyuncu, Boca’nın resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, “Libertadores’te başarılı olmaya çalışacağız. Carlos Bianchi gerçekten kendine güveniyor ve bu da bizi pozitif etkiliyor. Mental olarak değişiyorsunuz. Umarım bir şeyler kazanır ve taraftarlarımıza neşe veririz.” dedi.

Fiziksel olarak iyi hissettiğini ve formda olduğunu söyleyen Riquelme, “Ne zaman oynarım bilmiyorum, ama sürekli antrenman yapmaya ve hocamla konuşmaya devam edeceğim. Bana ne zaman ihtiyaç duyulacağına Carlos karar verecek. Eğer hazırsam beni oynatır, değilsem de beni kenarda tutar.” diye konuştu.

Arjantin Milli Takımı’na da damgasını vuran yıldız oyuncu, genç oyuncu Leandro Paredes’ten övgü dolu sözlerle bahsederken,  Arjantinli’nin ülke futbolunun geleceğinde parlak işler başaracağına inandığını da söyledi. Paredes’le aynı takımda forma giyeceği için heyecanlı olduğunu söyleyen Riquelme, “Umarım onun futbolunun gelişmesinde rol oynayabilirim.” diye ekledi.

Juan Roman Riquelme, alt yapısından yetiştiği Boca Juniors’da futbolcu olarak 4. dönemini yaşayacak.

goal.com