SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Özdilek, kulüp binasında haftalık basın toplantısını düzenledi. Sözlerine geçen hafta oynanan Galatasaray maçıyla başlayan Mehmet Özdilek, “Geçen hafta lig liderine karşı deplasmanda oynadık. Hem bizim, hem de rakibin ortaya koyduğu oyun tatmin etmedi. Bizim, 20 haftalık periyotta pozisyon üretmede en zayıf kaldığımız maç oldu. Kendi hatalarımızdan yediğimiz 2 golle mağlup olduk. En önemli sıkıntımız üretkenlik açısından başarılı değiliz. Bu bizi üzdü”diye konuştu.

“MAÇ FAVORİ OLARAK KAZANILMIYOR”

Bu hafta bu ligin deplasmanda kontratağı en iyi şekilde yapabilen, bu ligde ciddi neticeler alan bir takıma karşı oynayacaklarını vurgulayan Mehmet Özdilek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hiçbir maç kolay değil. Evinizde veya deplasmanda her türlü müsabaka zorluk derecesini yukarıya çıkarıyor. Hiçbir maç kağıt üzerinde favori olarak kazanılmıyor. Bu hafta Karabükspor karşısında sürpriz bir sonuç almak istemiyoruz. Cezalı ve sakatların geri dönmesi bizi sevindiriyor. Tita ve Ömer dışında sakatımız yok gibi görünüyor. Ömer, perşembe günü burada olacak. Tita yarın veya ertesi gün idmanlara başlayacak. Bu oyuncuların fiziksel olarak hazırlanmaları zaman alacak.”

Önünde sakat ve cezalı harflerini haftalarca görmenin kendisini üzdüğünü de belirten Mehmet Özdilek, bir soru üzerine Mehmet Eren’in sosyal medyada çok eleştirildiğini belirtmesi üzerine, “Mehmet Eren eleştirisinden dolayı herkese saygı duyuyoruz. Mehmet Eren’in kariyerini eleştirmek haddim değil. Performansı tartışılabilir. Eleştirenlere de saygı duyuyorum” yorumunu yaptı.

BURAK YILMAZ İŞİNİ YAPTI

Galatasaraylı Burak Yılmaz’ın Antalyaspor karşısında agresif futbol sergilediği yönündeki bir başka soruya ise Mehmet Özdilek, şu cevabı verdi:

“Burak Yılmaz işini yaptı. Burak iyi oyuncu. Biz Galatasaray kadar agresif olamadık. Galatasaray bize karşı ciddi agresif oynadı. Biz biraz yumuşak oynadık ve bu da çok basit top kayıplarına yol açtı. Galatasaray bize karşı çok ciddi pozisyon üretemedi. Kendi hatamızdan iki tane gol yedik.”

BULUNDUĞUMUZ YERİN KEYFİNİ ÇIKARMAK LAZIM

Ligde çok büyük oyuncu transferi ve büyük harcamalar yapacak güçlerinin olmadığına vurgu yapan Mehmet Özdilek, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Geçmişi çok fazla unutmayacaksınız. Bulunduğumuz yerin keyfini çıkarmak lazım. Bizim hedefimiz ilk 10 içerisinde yer almaktı. Biz gerçekçi hedeflerden söz ediyoruz ve bunu kamuoyu ile paylaşıyoruz. Buranın zorluğunu çok yaşayan bir camia değiliz. Yukarılarda olmak sadece saha içi faktörleriyle olmuyor. Saha dışındaki faktörlerimiz hazır değil. Gittiğimiz her yerde saygı duyuyoruz. İnsanlar verdiğimiz mesajları alıyorlar ve bizi seviyorlar. Bu ligde bizim bütçemizin çok üzerinde harcamalar yapan takımların konumu ortada. Bu çocukların emeklerine saygı duyulması gerekiyor.”

Yayınlanma Tarihi:19:38,