SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin Kayserispor’dan kadrosuna kattığı başarılı sol bek oyuncusu Hasan Ali Kaldırım’ın kadroya girememesinin nedenini teknik direktör Aykut Kocaman açıkladı.

Forma şansı bulmak için çok çalışan tecrübeli sol bekin üst üste oynadığı maçlardan dolayı çeşitli rahatsızlıklarının ortaya çıktığı öğrenildi.  Hasan Ali Kaldırım yoğun tempoya ayak uyduramayarak ilk olarak sağlık tansiyon sorunu ortaya çıktı. Daha sonra güç kaybı yaşayan genç yıldıza serum, vitamin ve ekstra ilaçlarla formunu yakalamak isterse de Hasan’ın bir sağlık sorunu daha ortaya çıktı. Genç yıldızda kas kaybının ortaya çıktığı öğrenildi.

Bir türlü peşini bırakmayan hastalıklarla uğraşan Hasan’ın kas kaybına yakalanmasının nedeni olarak, yetersiz dinlenmeme ve aşırı çalışmaya bağlı olduğu belirtildi.  Kocaman, “Seni ilk yarıda çok fazla yorduk. Herkes bu tempoya dayanamazdı, sen dayandın. Vücudunun elverdiği kadar geldin, bu saatten sonra seni düşünmek zorundayım. Ziegler'in gelişiyle seni biraz dinlendirmeyi düşünüyorum” diyerek dinlendireceğini izah etti.

Yayınlanma Tarihi:12:58,