SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’nın yıldız orta sahası Andres Iniesta, eski hocası Pep Guardiola’nın Bayern Münih’le başarıdan başarıya koşacağına emin olduğunu söyledi.

42 yaşındaki teknik adam, kendisini Bavyera temsilcisinin başına geçiren 3 senelik sözleşmeyi ara transfer döneminde imzalamış ve 2012-2013 sezonunun sonunda takımın başına geçeceğini duyurmuştu. Bunun üzerine Bild’e konuşan Iniesta, “Pep adına mutluyum. Futbol ve kendisi adına takımsız kalması kötüydü. Şimdi yeni oyuncularını kendi tarzına uydurmaya çalışacak. Bayern’de müthiş oyuncular var. Ben, Pep’in kendi tarzını koruyacağına inanıyorum, zaten Bayern de Barça’ya yakın bir sistemle oynuyor. Üstelik üst seviye bir sürü oyuncuları var” ifadelerini kullandı.

Guardiola’nın her işe %100’ünü verdiğini söyleyen başarılı futbolcu, “Oyuncularıyla sıkı iletişim halinde, hem saha içinde hem de dışında. Bayern oyuncuları için müthiş bir tecrübe olacak. Taraftarlar da onun için heyecan duymalı, müthiş şeyler gerçekleşecek.

Zorlanacağını sanmıyorum, büyük bir kulübün sorumluluğunu üstlenecek ve insanların saygısını kazanmaya çalışacak. Başarılı olacaktır, buna şüphe yok” diye konuştu.

Futbola bir sezon ara veren Pep Guardiola, geçtiğimiz sezon sonunda Barcelona’yı kendi kararıyla bırakmıştı.(Goal)